Remis w górniczych derbach na zapleczu Ekstraklasy

Podziałem punktów zakończył się mecz 12. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi, w którym Górnik Łęczna podejmował GKS Tychy. Po pierwszej połowie niedzielnej konfrontacji obie ekipy schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie. W drugiej części to gospodarze zdobyli premierowego gola. W 54. minucie Bartłomiej Kalinkowski wykorzystał dogranie Serhija Krykuna i pokonał Konrada Jałochę. Łęcznianie nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia. W 58. minucie śląski zespół wyrównał dzięki trafieniu Nemanji Nedicia. Później obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stroną, jednak nie potrafiły zamienić sytuacji na decydującą bramkę. Mecz zakończył się rezultatem 1:1, przez co Górnik zachował status drużyny niepokonanej w tym sezonie na swoim stadionie. Jak dotąd zielono-czarni rozegrali na własnym obiekcie osiem meczów, notując bilans sześciu zwycięstw i dwóch remisów. – Na pewno czujemy delikatny niedosyt. Mieliśmy swoje sytuacje i gdybyśmy je wykorzystali, to zgarnęlibyśmy trzy punkty. Jednak trzeba docenić klasę rywala i to, że on również miał swoje szanse. Na pewno potrafiliśmy się utrzymać przy piłce i konstruować akcje, ale wydaje mi się, że brakowało nam spokoju i wyrachowania w ostatnim momencie. Natomiast mecz był wyrównany, a remis nie krzywdzi żadnej z drużyn – powiedział klubowym mediom strzelec jedynej bramki dla Górnika w tym spotkaniu Bartłomiej Kalinkowski.

W następnej kolejce Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z Odrą Opole (22 listopada, 12:40). Wcześniej zielono-czarni rozegrają zaległy mecz 8. kolejki z Puszczą Niepołomice (18 listopada, 14:00). Natomiast GKS Tychy podejmie Miedź Legnica (21 listopada, 17:00).

Górnik Łęczna – GKS Tychy 1:1 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Kalinkowski 54′ – Nemanja Nedić 58′

Górnik: Gostomski – Sasin, Midzierski, Baranowski, Leandro – Struski, Cierpka, Kalinkowski (80′ Banaszak), Tymosiak, Stasiak (46′ Krykun) – Śpiączka (90′ Wojciechowski).

GKS: Jałocha – Połap, Nedić, Szymura, Stefaniak – Biel, J. Biegański, Grzeszczyk, Paprzycki, Moneta (72′ Steblecki) – Lewicki.

Żółte kartki: Tomasz Tymosiak, Tomasz Midzierski – Dominik Połap
Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).