Remis w meczu przyjaźni

W 6. kolejce rozgrywek II ligi Motor Lublin walczył o punkty we Wrocławiu z rezerwami tamtejszego Śląska. Podopieczni Mirosława Hajdo znakomicie rozpoczęli potyczkę w stolicy Dolnego Śląska. W 8. minucie lublinianie objęli prowadzenie po bramce Tomasza Swędrowskiego. Pomocnik Motoru uderzył zza pola karnego, a golkiper Śląska popełnił błąd, który miał dramatyczne konsekwencje dla gospodarzy. W kolejnym fragmencie reprezentanci Koziego Grodu stworzyli sobie kilka okazji na podwyższenie rezultatu, jednak byli nieskuteczni. W 43. minucie wrocławianie wyrównali po fenomenalnym strzale Fabiana Piaseckiego. Tuż przed przerwą bramkarza Śląska pokonał Rafał Król, jednak arbiter dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. W drugiej połowie żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Ostatecznie środowe spotkanie we Wrocławiu zakończyło się wynikiem 1:1. Tym samym żółto-biało-niebiescy zanotowali czwarty remis w sezonie 2020/2021. – Jeśli chodzi o przebieg tego starcia, to pierwsza połowa przebiegała po naszej myśli. Szybko strzeliliśmy bramkę i dobrze graliśmy. Druga część meczu była bardziej wyrównana, chociaż z sytuacji, które sobie stworzyliśmy, co najmniej jedna powinna zakończyć się bramką i przyczynić się do naszego zwycięstwa. Oczywiście, że czujemy niedosyt, ponieważ bardzo chcieliśmy wygrać to spotkanie, natomiast zdobyliśmy punkt. Gdy nasza passa się odwróci, to te punkty okażą się naprawdę ważne – powiedział po tym spotkaniu klubowym mediom trener Motoru Mirosław Hajdo.

W następnej kolejce Śląsk II Wrocław zagra na wyjeździe z Bytovią Bytów (3 października, 18:00). Natomiast Motor Lublin podejmie KKS 1925 Kalisz (4 października, 17:00).

Śląsk II Wrocław – Motor Lublin 1:1 (1:1)
Bramki: Fabian Piasecki 43′ – Tomasz Swędrowski 8′

Śląsk: Tysiak – Caliński, Kucharczyk, Poprawa, Wypart – Krocz (85′ Szymański), Boruń (79′ Kotowicz), Bargiel, Łyszczarz (90′ Michalski), Ahmed (46′ Młynarczyk) – Piasecki (46′ Bergier).

Motor: Kiełpin – Michota, Wawszczyk, Grodzicki (30′ Cichocki), M. Król – Moskwik (75′ Jagodziński), Kumoch (75′ Duda), R. Król, Swędrowski, Ceglarz (63′ Kunca) – Świderski (75′ Ropski).

Żółte kartki: Konrad Poprawa, Olivier Wypart – Michał Król, Daniel Świderski
Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice).