Remisowa inauguracja w Tomaszowie Lubelskim

Remisowa inauguracja w Tomaszowie Lubelskim

Tomasovia Tomaszów Lubelski nie wzięła rewanżu na Lubliniance za porażkę 2:3 z rundy jesiennej. Podopieczni Marka Sadowskiego prowadzili z Dumą Lublina do 86. minuty, kiedy to wynik spotkania na 1:1 ustalił Erwin Sobiech. Dla niebiesko-białych to dopiero drugi remis w bieżącej kampanii.

KOMENTARZE TRENERÓW

Marek Sadowski: – To był bardzo ciężki pojedynek. Nasz pierwszy występ, a jednocześnie pierwsze tej wiosny zetknięcie z w miarę dobrze przygotowanym boiskiem. Samymi treningami przygotowania fizycznego ciężko nadrobić taktykę i stałe fragmenty. Mecz z obu stron był szarpany, murawa była ciężka i można być zadowolonym jedynie z walki. Remis jest sprawiedliwy. Jedni i drudzy mieli swoje okazje. Rzut karny? Faulowany był Tomasz Kłos. Trener Lublinianki mówi, że sytuacja miała miejsce przed polem karnym. Ja byłem daleko i trudno mi to ocenić. Skoro sędzia tak zadecydował, to pewnie faul był w szesnastce.

Grzegorz Białek: – Trzeba się cieszyć z pierwszego punktu. Przegrywaliśmy 0:1 i w końcówce udało nam się wyrównać. Do momentu gola dla Tomasovii to my byliśmy bliżej tego, by otworzyć wynik. Mieliśmy kilka bardzo dobrych okazji. Gospodarze zdobyli bramkę z rzutu karnego. Jeśli w tej sytuacji był faul, to przed szesnastką. Chwała chłopakom, że zdołali się podnieść i doprowadzić do remisu. W końcówce mieliśmy kolejne szanse, jednak trzeba przyznać, że tomaszowianie też mogli trafić na 2:0. Szanujemy punkt wywieziony z trudnego terenu. Skoro nie da się wygrać, to trzeba zremisować. Jak padła bramka? Kacper Duduś podał do Erwina Sobiecha, a ten przymierzył z piętnastu metrów, tuż przy słupku.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Tomasovia Tomaszów Lubelski zagra na wyjeździe z Kryształem Werbkowice (31 marca, 13:00). Natomiast Lublinianka podejmie Lewart Lubartów (31 marca, 12:00).

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Lublinianka 1:1 (0:0)
Bramki:
Marcin Żurawski 71′ (rzut karny) – Erwin Sobiech 86′

Tomasovia: Waśkiewicz – Żurawski, Karwan, Smoła, Łeń – Karólak (80′ Iwanicki), Staszczak, Skiba, I. Baran, Orzechowski (60′ Kłos) – Mruk (46′ Szuta).

Lublinianka: Wrzosek – Kośka, Kosiarczyk (86′ Ptaszyński), Myszka, Pioś – Skoczylas, Kuzioła, Kamola (57′ Sobiech), Milcz (62′ Duduś) – Bogusz (81′ Morenkov), Bielak (78′ J. Baran).

Żółte kartki: Damian Szuta, Tomasz Kłos, Michał Skiba – Jakub Kosiarczyk, Norbert Pioś, Erwin Sobiech, Paweł Bielak, Wiktor Bogusz
Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska).

fot. Monika Sidorowska