Rezerwowi zrobili różnicę

Trzy bramki strzelili piłkarze Górnika Łęczna w rozgrywanym w Boguchwale meczu ze Stalą Stalową Wola. Wszystkie były zasługą zawodników, którzy pojawili się na placu gry w późniejszych fazach spotkania. Jako pierwsza na prowadzenie wyszła ekipa prowadzona przez nowego trenera Szymona Szydełko. Patryka Rojka w 38. minucie pokonał Marcin Fidziukiewicz. Nieco ponad kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy do wyrównania doprowadził Dawid Dzięgielewski, który pojawił się na boisku dziewięć minut wcześniej. W 70. minucie rezultat na 2:1 dla zielono-czarnych podwyższył Krystian Wójcik. Pomocnik z Łęcznej wszedł na boisko w 57. minucie. Natomiast wynik sobotniego spotkania ustalił także rezerwowy, Przemysław Banaszak. Dla podopiecznych Kamila Kieresia była to trzecia wygrana w sezonie 2019/2020.

W następnej kolejce Górnik Łęczna podejmie Resovię (7 września, 20:09).

Stal Stalowa Wola – Górnik Łęczna 1:3 (0:1)
Bramki: Michał Fidziukiewicz 38′ – Dawid Dzięgielewski 63′, Krystian Wójcik 70′, Przemysław Banaszak 83′

Stal: Kalinowski – Waszkiewicz, Jopek (74′ Ciepiela), Mroziński, Śpiewak, Sobotka – Michalik (70′ Mistrzyk), Pietras (67′ Stelmach), Płonka, Dadok – Fidziukiewicz (66′ Zjawiński).

Górnik: Rojek – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leandro – Goliński, Tymosiak (57′ Wójcik), Korczakowski (84′ Lewandowski), Stromecki, Stasiak (54′ Dzięgielewski) – Wojciechowski (77′ Banaszak).

Żółte kartki: Bartosz Sobotka, Szymon Jopek, Piotr Mroziński, Michał Mistrzyk – Tomasz Tymosiak, Przemysław Banaszak
Sędziował: Marcin Szrek (Kielce).