Ruch – Chojniczanka typy, kursy i zakłady (15.08)

W poniedziałkowy wieczór w Chorzowie czeka nas ostatnie spotkanie szóstej kolejki Fortuna 1 Ligi. Będzie to potyczka drużyn, które na starcie sezonu pokazują, że w tych rozgrywkach będą walczyć o odmienne cele. Przygotowaliśmy nasze na pojedynek Ruch – Chojniczanka typy całkowicie za darmo.

Ruch – Chojniczanka typy i kursy bukmacherskie

Po pięciu ligowych kolejkach poniedziałkowi rywale znajdują się w zupełnie odmiennym położeniu. Nie dziwi zatem nikogo fakt, że przed pojedynkiem Ruch – Chojniczanka kursy bukmacherów są bardziej korzystne dla zespołu gospodarzy.

Chorzowianie chcieliby znów zagrać w elicie. Czy poniedziałkowy mecz przybliży ich do realizacji tego celu?

Naszym zdaniem warto postawić na pojedynek Ruch – Chojniczanka zakłady z typami, które przedstawiliśmy wyżej. Od kilku sezonów chorzowianie systematycznie pną się w górę po ligowych szczeblach. Już od pierwszej kolejki obecnych rozgrywek podopieczni Jarosława Skrobacza prezentują dobry futbol. W obecnej chwili zajmują 3 pozycję z bilansem 3 zwycięstw i 2 remisów. Zdecydowanie odmienne nastroje panują na Pomorzu. Dwa remisy i trzy porażki dają piłkarzom Chojniczanki przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

ruch - chojniczanka typy

Porównując formę obydwu zespołów nie możemy dziwić się, że przed meczem Ruch – Chojniczanka typy co do końcowego zwycięzcy mogą być tylko jedne. Naszym zdaniem chorzowianie po pojedynku na własnym obiekcie dopiszą sobie 3 punkty w tabeli. Nie pozostawiamy wielu szans ekipie Tomasza Kafarskiego, gdyż zauważyć można, że przegrali oni 9 z 15 ostatnio rozegranych pojedynków w ramach rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Na pocieszenie dla kibiców Chojniczanki, jesteśmy zdania, że obydwa teamy w tym spotkaniu trafią do siatki. Spoglądając w statystykę bezpośrednich meczów widzimy, że taka sytuacja miała miejsce w 4 ostatnich takich pojedynkach.

Ostatnie bezpośrednie mecze

  • Chojniczanka – Ruch 1:1
  • Ruch – Chojniczanka 2:1
  • Ruch – Chojniczanka 1:1

Dotychczas drużyny mierzyły się ze sobą 4-krotnie. Każdy z zespołów odniósł po 1 zwycięstwie, 2-krotnie spotkanie zakończyło się remisem.

Ostatnie mecze Ruchu

  • Ruch – Górnik Łęczna 1:1
  • Stal Rzeszów – Ruch 2:3
  • Ruch – Puszcza 2:0

Chorzowianie w tym sezonie nie zaznali jeszcze smaku porażki w ligowych rozgrywkach. Ostatnie przegrany mecz (nie licząc spotkań towarzyskich) to spotkanie rozegrane 23 kwietnia z Radunią Stężyca w rozgrywkach II ligi.

Ostatnie mecze Chojniczanki

  • Chojniczanka – Stal Rzeszów 1:1
  • Puszcza – Chojniczanka 3:2
  • Chojniczanka – Chrobry 0:2

Kibice w Chojnicach cały czas czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Kiedy, o której i gdzie start poniedziałkowego meczu?

Pojedynek Ruch Chorzów – Chojniczanka Chojnice w poniedziałek, 15 sierpnia o godzinie 18:00 na Stadionie w Chorzowie.

Transmisja spotkania Ruch – Chojniczanka, gdzie obejrzeć w telewizji i internecie?

Wiele wskazuje na to, że potyczkę w Chorzowie oglądać będzie można jedynie online, poprzez platformę Polsat Box Go oraz serwis statscore, w którym należy wykupić dostęp do meczu.