Ruch Chorzów – GKS Katowice typy, kursy, transmisja, gdzie oglądać? (29.10.2022)

Przy pełnych trybunach w sobotnie popołudnie odbędą się kolejne ze śląskich derbów. Sprawdźcie Ruch Chorzów – GKS Katowice typy, kursy, transmisja.

Ruch Chorzów – GKS Katowice (29.10.2022)

Ponad dziewięć tysięcy osób na pierwszoligowym spotkaniu to wynik zdecydowanie powyżej średniej. Tylu widzów ma rzekomo pojawić się na chorzowskim obiekcie podczas sobotniego boju z GKS-em Katowice. Wyprzedanie całej puli biletów po raz czwarty w sezonie oddaje idealnie nastroje i oczekiwania, jakie panują w tej chwili w otoczeniu zespołu z bogatą ekstraklasową historią. Głód futbolu na najwyższym poziomie jest w Chorzowie ogromny. Najwyższa więc pora na powrót do piłkarskiej elity.

ruch-chorzow-gks-katowice-typy

Najlepszą drogą ku temu są oczywiście kolejne ligowe zwycięstwa. O takowe w meczu Ruch Chorzów – GKS Katowice będzie wyjątkowo trudno. Taka już specyfika derbów. Obydwie ekipy znają się przecież bez wątpienia jak przysłowiowe “łyse konie”. Jesteśmy więc bardzo ciekawi, kto zdołał przygotować na to starcie coś specjalnego.

Ruch Chorzów – GKS Katowice wyniki bezpośrednich meczy

Ruch – GKS 1:0

GKS – Ruch 1:2

GKS – Ruch 1:0

Tak się składa, że z paru poprzednich bezpośrednich pojedynków pomiędzy Ruchem a GKS-em zwycięsko wychodzili Ci pierwsi. Tym razem o podobny wynik z uwagi na bardzo zbliżoną dyspozycję może być wyjątkowo trudno.

Ruch Chorzów – GKS Katowice typy bukmacherskie

Stawką zmagań przy Cichej oprócz “władania” w regionie będzie także najprawdopodobniej jedna z pozycji na ligowym podium. Która? To zależy w dużej mierze od wyników pozostałych pojedynków 16. serii gier. Pewne jest jednak to, że zarówno gospodarze jak i goście z Katowic będą dążyć do zgarnięcia kompletu oczek. A to z uwagi na to, że różnice punktowe w czołowej dziesiątce są jeszcze bardzo niewielkie. Ewentualne potknięcie może być zatem równoznaczne ze spadkiem o kilka lokat niżej.

Graczy, którzy w swojej karierze przywdziewali koszulki Ruchu oraz GKS-u jest całkiem sporo. Jeden z nich jest nawet w tym momencie w całkiem zadowalającej formie. Jakub Arak, bo o nim mowa, ma na swoim koncie dokładnie trzy trafienia. Wynik nie jest więc jakiś imponujący, lecz perspektywa starcia z byłym zespołem może podziałać na niego dość mobilizująco. Ruch Chorzów – GKS Katowice typy na jego trafienie zdają się być jedną z ciekawszych opcji dotyczących niniejszego spotkania.

Ruch Chorzów – GKS Katowice kursy bukmacherskie

Wygrana Ruchu – 2.00

Remis – 3.45

Wygrana GKS-u – 3.60

Prawdopodobnie atut własnego boiska daje już na wstępie znaczącą przewagę Niebieskim. Także w kursach wystawionych przez legalnych polskich bukmacherów. Trzeba przyznać, że różnice są dość spore. Czy podobnie będzie na boisku? Nie bylibyśmy tego tacy pewni.

Ruch Chorzów – GKS Katowice gdzie oglądać?

Starcie derbowe przy ul. Cichej będzie można śledzić na antenach stacji Polsat Sport News. Ruch Chorzów – GKS Katowice transmisja powinna wystartować punktualnie o godz. 17:30 w dniu 29 października 2022 roku.

Fanów polskiego futbolu zapraszamy również do rzucenia okiem na tekst związany z potyczką Jagiellonii Białystok oraz Legii Warszawa.