Ruch Chorzów – GKS Tychy typy i kursy (03.06.2023)

Pora na decydujące rozstrzygnięcia na zapleczu PKO Ekstraklasy. Czy Niebiescy oficjalnie przyklepią swój awans do piłkarskiej elity? Oto Ruch Chorzów – GKS Tychy typy, w których to opisujemy wszystkie nasze przewidywania na temat tego pojedynku. Miłej lektury!

Ruch Chorzów – GKS Tychy typy i przewidywania

Końcówka roku 2017 to jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć dla każdego kibica Niebieskich. To wtedy rozpoczął się powolny upadek chorzowskiego zespołu, który trwał przez parę kolejnych lat. Wraz z końcem kampanii 2022/2023 pojawia się spora szansa dla chorzowian, by ten zasłużony klub ponownie zameldował się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Warunkiem takiego przebiegu zdarzeń jest jednak pewne zwycięstwo nad Tyskimi.

Niemal przez cały bieżący sezon podopieczni Jarosława Skrobacza stawali na wysokości zadania, nie pękając w kluczowych momentach. Nie ukrywamy, że tworząc Ruch Chorzów – GKS Tychy typy właśnie tą zależnością się sugerowaliśmy. Oby komplet oczek trafił zatem ostatecznie do 14-krotnych mistrzów kraju, bo miejsce takich zespołów jest właśnie w futbolowej elicie.

ruch-chorzow-gks-tychy-typy

51 bramek straconych przez GKS w tym sezonie to trzeci najgorszy wynik w całej Fortuna 1 Lidze. Gdy połączymy ten fakt z wielką szansą gospodarzy na zakończenie rywalizacji tuż za plecami ŁKS-u, to zgrywa nam się to w scenariusz, wedle którego widzowie zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Gliwicach ujrzą przynajmniej kilka pięknych trafień. Ile ich dokładnie będzie, nie mamy zielonego pojęcia. Miejmy jednak nadzieję, że trzy to absolutne minimum.

Ruch Chorzów – GKS Tychy ostatnie wyniki

Gdyby sugerować się wyłącznie ostatnimi wynikami, to wydaje się, że tyszanie nie powinni być zbyt wymagającym rywalem dla Niebieskich. GKS nie potrafi bowiem przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść już od przeszło trzech spotkań. Pamiętajmy jednak, że Ruch walczy o utrzymanie drugiej lokaty w stawce. Ich determinacja w dążeniu do wygranej będzie więc zatem na pewno ogromna.

Ostatnie mecze Ruchu Chorzów

  • GKS Katowice – Ruch Chorzów 2:1
  • Ruch Chorzów – Odra Opole 3:0
  • Arka Gdynia – Ruch Chorzów 0:2

Ostatnie mecze GKS Tychy

  • GKS – Stal Rzeszów 0:0
  • Puszcza Niepołomice – GKS 2:1
  • GKS – Chrobry 2:2

Ruch Chorzów – GKS Tychy bezpośrednie mecze

  • GKS – Ruch 1:5
  • GKS – Ruch 2:2
  • GKS – Ruch 2:1

Wiele można zarzucić bezpośredniej rywalizacji obydwu ekip, ale na pewno nie to, że wiało w niej dotychczas nudą. Nie ukrywamy, że liczymy po cichu na podtrzymanie tej tendencji. Wszak nie ma nic bardziej pobudzającego wyobraźnię kibica, niż spora ilość goli, prawda?

Ruch Chorzów – GKS Tychy kursy bukmacherskie

W części tekstu opisującej Ruch Chorzów – GKS Tychy typy mocno skupiliśmy się na dobrym występie gospodarzy. Czy w podobny scenariusz wierzą także legalni polscy bukmacherzy z Fortuną na czele? Sprawdźcie to w niniejszym zestawieniu:

Gdzie oglądać Ruch Chorzów – GKS Tychy ? Transmisja

Przekaz na żywo z tej rywalizacji będzie dostępny na antenach stacji Polsat Sport Extra oraz Polsat Sport Premium 1. O której Ruch Chorzów – GKS Tychy. Rozpoczęcie tego spotkania zaplanowano na godz. 17:30 w dniu 3 czerwca bieżącego roku.