Ruch Chorzów – Lech Poznań typy i kursy (03.05.2024)

Nadzieja umiera ostatnia to motto, które będzie przyświecało obu stronom opisywanego pojedynku jeszcze przez kilka następnych dni. Dla której z drużyn piątkowy wieczór okaże się szczęśliwszy? Oto Ruch Chorzów – Lech Poznań typy. Serdecznie zapraszam.

Ruch Chorzów – Lech Poznań typy bukmacherskie

Szczęśliwe zwycięstwo nad ŁKS-em oraz remis ze słabiutką Cracovią raz jeszcze udowodniły to, o czym mówi się już od wielu, wielu tygodni. Poznańska Lokomotywa trwa w kryzysie i nie ma zbytniego pomysłu, jak z niego wyjść. Potwierdzenie zakończenia współpracy z Mariuszem Rumakiem to najlepsze, co może spotkać Lecha w zaistniałej sytuacji.

Do końca zmagań w kampanii 2023/2024 pozostało jednak jeszcze kilka spotkań i dla zespołu pokroju Kolejorza wygrana w tychże meczach to właściwie obowiązek. Czy triumf nad zespołem z ul. Cichej będzie zatem tylko formalnością? Uważam, że zdecydowanie nie.

ruch-lech-typy

Zapewne na przekór wielu ekspertom proponuję w kontekście tego spotkania Ruch Chorzów – Lech Poznań typy na zwycięstwo gospodarzy w co najmniej jednej z połów spotkania. Niebiescy mają jeszcze cień szansy na pozostanie w piłkarskiej elicie, tak więc ich śląski, waleczny charakter da zapewne po raz kolejny o sobie znać.

Ogólnie samo starcie nie będzie raczej należało moim zdaniem do nudnych. W protokole meczowym powinno zostać tym samym zapisane co najmniej trzy trafienia. Kto uzyska finalnie o jedno więcej? Czas pokaże.

Ruch Chorzów – Lech Poznań kursy bukmacherskie

Bukmacherzy dość wyraźnie faworyzują podopiecznych Mariusza Rumaka. Kurs na ich wygraną wynosi w tej chwili 2.05. Przelicznik opisujący ewentualny triumf Ruchu to natomiast 3.80. Na około 3.40 wyceniono natomiast remis. Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego rezultatu jest jednak naszym zdaniem stosunkowo niskie.

Ruch Chorzów – Lech Poznań bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Z racji dość długiego pobytu Ruchu na drugim poziomie rozgrywkowym historia bezpośrednich spotkań chorzowian oraz Kolejorza ma nieco zaburzoną historię. Nie licząc potyczki z listopada ubiegłego roku, obydwa zespoły mierzyły się ze sobą jeszcze w 2016 oraz 2017r. W każdym z tych meczów górą byli oczywiście piłkarze Dumy Wielkopolski.

Niebiescy nadal mają matematyczne szanse na pozostanie w elicie, a więc ich determinacja będzie tym razem bez wątpienia ogromna. Jestem ciekawy, czy uda im się pokazać ze swojej najlepszej strony, tak jak chociażby miało to miejsce w niedawnej potyczce ze Śląskiem Wrocław.

Gdzie oglądać Ruch Chorzów – Lech Poznań? Transmisja i godzina

Przebieg na żywo z opisywanej potyczki będzie można śledzić na antenach stacji Canal+Sport, Canal+Sport 3 oraz Canal+4K Ultra. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godz. 20:30 w dniu 3 maja 2024 roku.