Ruch Chorzów – Motor Lublin typy, transmisja i zapowiedź barażu o 1. ligę

Która z drużyn zagra w przyszłym sezonie w Fortuna 1. Lidze? Czy będzie to Ruch Chorzów, a może Motor Lublin? Czas na decydujące starcie!

Ruch Chorzów – Motor Lublin typy na baraż o 1. ligę (29.05.2022)

Zerknij na sam początek na przygotowane przez nas przed meczem Ruch Chorzów – Motor Lublin typy bukmacherskie.

Kto awansuje do Fortuna 1. Ligi? Przed nami finał baraży o 1 ligę

Ruch Chorzów i Motor Lublin wygrały swoje mecze półfinałowe, a wbrew oczekiwaniom, lepsze wrażenie pozostawili po sobie podopieczni Marka Saganowskiego. Wszyscy spodziewali się ciężkiej przeprawy w Suwałkach, a tymczasem Motor Lublin wygrał 4:0 po golach, zdobytych przez Swędrowskiego, Firleja, Sędzikowskiego i Moskwika. Ruch Chorzów potrzebował dogrywki, żeby wyeliminować Radunię Stężyca. Jedynego gola w tym meczu zdobył Szczepan w 118 minucie gry.

ruch chorzów motor lublin typy

Kto zatem wygra finał baraży o 1. ligę? Ruch czy Motor? To arcyciekawe pytanie, na które szukając odpowiedzi, warto zajrzeć w historię bezpośrednich spotkań. Do tej pory rozegrano trzy takie mecze, raz wygrał Motor, raz Ruch, a ostatni bezpośredni pojedynek zakończył się remisem. Warto odnotować, że w 2 z 3 bezpośrednich meczy obie drużyny wpisywały się na listę strzelców. Motor zdobył gola w 4 z 5 ostatnich meczy, a ich dorobek bramkowy w pięciu ostatnich spotkaniach to aż 12 trafień. Co ciekawe, w żadnym z siedmiu ostatnich meczy Ruchu Chorzów nie padło więcej, niż dwa gole.

To wszystko każe nam sądzić, że na mecz Ruch Chorzów – Motor Lublin typy, które mogą się sprawdzić to remis w regulaminowym czasie gry i konieczność dogrywki, a może i nawet serii rzutów karnych. Baraże o 1. ligę rządzą się swoimi prawami. Tutaj nikt nie będzie ryzykował, zwłaszcza, że to jeden mecz. Obie ekipy dysponują zbliżonym potencjałem i zadecydować może jeden gol.

Warto też rozważyć typy dotyczące strzelca bramki. Fidziukiewicz ostatnio wszedł z ławki, ale to najskuteczniejszy gracz Motoru w tym sezonie. Nie trafił nic od czterech spotkań, ale 19 goli w tym sezonie nie wzięło się znikąd. Zapewne będzie chciał skwitować sezon golem, który być może da awans Motorowi do Fortuna 1. Ligi.

Gdzie obejrzeć Ruch Chorzów – Motor Lublin? Transmisja

Początek spotkania już 29 maja 2022 roku, o godzinie 17:00. Transmisja na żywo na TVP Sport. Możesz obstawiać ten mecz, wykorzystując kod promocyjny STS, który da Ci kilka bonusów na start.