Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin typy i kursy bukmacherskie (08.12.2023)

Na legendarny Stadion Śląski w ramach 18. serii gier PKO Ekstraklasy zawita ekipa popularnych Miedziowych. Czy gospodarze mają jakiekolwiek szanse na wygraną? Oto Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin typy, w których to pochyliliśmy się nad tym tematem nieco dogłębniej.

Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin typy bukmacherskie

Przebieg niedawnego starcia z Cracovią to wyraźny sygnał dla kolejnych rywali Ruchu, że ekipa ta będzie walczyła o pozostanie w piłkarskiej elicie do ostatniego tchu. To, że Niebiescy znajdują się w strefie spadkowej na półmetku sezonu, absolutnie nie oznacza, że zastaniemy ich tam również po ostatnim boju 36. kolejki ligowej.

W szeregach 14-krotnych mistrzów kraju jest mnóstwo dobrych lub bardzo dobrych zawodników. Już oni doskonale zadbają o to, by pierwsza kampania na najwyższym szczeblu rozgrywkowym z pięknego snu nie stała się w mgnieniu oka koszmarem.

ruch-chorzow-zaglebie-lubin-typy
Gdybyśmy mieli oceniać składy każdego z zespołów pod kątem jakościowym, to mimo wszystko na delikatnie wyższą ocenę zasługiwałaby ekipa z Dolnego Śląska. Podopieczni Jana Wosia prawdopodobnie mają tego świadomość, a więc ich największą bronią z automatu musi się stać ta słynna nieustępliwość.
W takich okolicznościach racje bytu mają więc Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin typy na nieco więcej fauli po stronie gospodarzy. Uważamy, że to przyjezdni mogą być stroną przeważającą i w co najmniej kilku przypadkach przerwanie ich akcji ofensywnych będzie możliwe wyłącznie przy użyciu argumentu siłowego.

Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin kursy bukmacherskie

Z oferty firmy STS wynika jasno, iż bukmacherzy faworyzują nieco bardziej drużynę przyjezdną. Kurs na ich wygraną wynosi bowiem w tej chwili 2.37. Zdobycie kompletu oczek przez chorzowian równa się przelicznikowi 2.90. Co z podziałem oczek? Taki scenariusz opatrzono przelicznikiem wynoszącym 3.50.

Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Niebiescy nadal mają najgorszy bilans wygranych spotkań w całej PKO Ekstraklasie. Tylko dzięki aż ośmiu remisom udaje im się wyprzedzać ostatni ŁKS o dokładnie trzy punkty. Zagłębie pod wodzą Waldemara Fornalika gra natomiast kompletnie nierówno. Ostatnio przytrafiło im się parę gorszych meczów, stąd spadek na ósmą pozycję w stawce. Opieranie się na historii bezpośrednich pojedynków byłoby prawdopodobnie zupełnie bez sensu, gdyż w niedalekiej przeszłości zwycięstwa lubinian były przeplatane triumfami Ruchu. Tym razem o wygranej zadecyduje więc zapewne lepsza dyspozycja dnia.

Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin przewidywane składy

Jeśli nie stanie się nic niespodziewanego, to oba zespoły mogą przystąpić do bezpośredniej rywalizacji w następujących składach:

Ruch: Kamiński – Bartolewski – Kasolik – Baranowski – Michalski – Skwierczyński – Sikora – Swędrowski – Moneta – Kozak – Szczepan

Zagłębie: Weirauch – Mata – Ławniczak – Kopacz – Kłudka – Makowski – Dąbrowski – Wdowiak – Buletsa – Pieńko – Kurminowski

Gdzie oglądać Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin? Transmisja i godzina

Relacja live z tego pojedynku będzie dostępna na antenach aż trzech różnych stacji telewizyjnych. Mowa tu kolejno o Canal+Sport, Canal+Sport 3 oraz Canal+Family. Jej początek zaplanowano na godz. 18:00 w dniu 8 grudnia bieżącego roku.