Runda jesienna należy do Górnika!

Hitowe starcie Medyka Konin z Górnikiem Łęczna zakończyło dla tych zespołów granie w rundzie jesiennej w rozgrywkach Ekstraligi kobiet w sezonie 2019/2020. W sobotnim meczu zielono-czarne pokonały rywalki 3:0, co spowodowało, że przewaga podopiecznych Piotra Mazurkiewicza przed przerwą zimową nad drugim w tabeli Medykiem wynosi osiem punktów. Miałem świadomość tego, że w szeregach Medyka Konin zabraknie Nikol Kaletki i Dominiki Kopińskiej, które są kontuzjowane. Rywalki były osłabione i spodziewaliśmy się, że będą grały w niskim pressingu. W pierwszej połowie mieliśmy problemy, bo przeciwniczki dobrze przesuwały się pozycjami do przodu i nieźle się asekurowały. Mecz jednak trwa dziewięćdziesiąt minut, a w ciągu nich Górnik Łęczna strzelił trzy bramki i wyszedł z tego spotkania zwycięski – mówi trener łęcznianek.

Medyk Konin – Górnik Łęczna 0:3 (0:0)