„Rycerze Wiosny” kontra „Duma Powiśla”

„Rycerze Wiosny” kontra „Duma Powiśla”

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego będą w sobotę rywalami Wisły Puławy. Obie ekipy mają na swoim koncie po sześć remisów w 11 kolejkach. Ekipa Ryszarda Wieczorka może zbliżyć się do zajmującego pozycję barażową przeciwnika na zaledwie dwa punkty.

ŁKS Łódź w poprzednim sezonie… zajął drugie miejsce w grupie I III ligi. Mimo to drużyna z centralnej Polski zdołała awansować na szczebel centralny, korzystając z braku licencji dla Finishparkietu Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Choć na czwartym poziomie rozgrywkowym łodzianie nie byli nawet najlepsi, to w II lidze radzą sobie doskonale. Jedna porażka w 11 meczach to wynik, jakiego podopieczni Wojciecha Robaszka absolutnie nie muszą się wstydzić.

Piłkarze z Alei Unii Lubelskiej w dużej mierze są jednak II-ligowcem tylko z nazwy. Ich najlepszy strzelec Jewhen Radionow ma na koncie grę w I-ligowym GKS-ie Katowice, Niedawno do Łodzi trafił Lukas Bielak, który w przeszłości występował w Górniku Łęczna. Na tym związki ŁKS-u z Lubelszczyzną się nie kończą – w Łęcznej grał także Filip Burkhardt, a z naszego województwa wywodzą się Tomasz Margol Kamil Rozmus.

Wisła Puławy przeciwko Łódzkiemu Klubowi Sportowemu grała tylko raz, w Pucharze Polski sezonu 1986/1987. Ponad 30 lat temu ekstraklasowicz wygrał na wyjeździe 4:1. Gola dla puławian zdobył Adam Kamola. Teraz oba kluby są na jednym poziomie rozgrywkowym. Zarówno w Mieście Włókniarzy, jak i na Lubelszczyźnie chcą awansu na zaplecze Lotto Ekstraklasy.

„Duma Powiśla” nie najlepiej spisuje się po spadku z I ligi i czeka na wygraną od 23 sierpnia. Drużyna Ryszarda Wieczorka zremisowali sześć spotkań z rzędu i mocno oddalili się od czołówki. Doświadczony szkoleniowiec uważa, że w jego drużynie drzemie ogromny potencjał, którego nie pozwala pokazać wszechobecna presja. Czy tym razem się to zmieni?

NA SKRÓTY

ŁKS Łódź – Wisła Puławy

Kiedy?
Sobota, 7 października 2017

Gdzie?
Stadion MOSiR przy Alei Unii Lubelskiej 2 w Łodzi

O której?
15:00

Sędziuje: Marcin Liana (Bydgoszcz).