Tomasz Musiał sędzią meczu Górnika

W najbliższy weekend po raz kolejny na boisko wybiegną zawodnicy na szczeblu centralnym. Już dziś wiadomo, kto zagwiżdże w meczach drużyn z Lubelszczyzny oraz jak ten czas spędzą sędziowie reprezentujący województwo lubelskie!

Tomasz Musiał z Krakowa poprowadzi pojedynek Górnika Łęczna Lechem Poznań. Tylko wygrana przedłuży szanse zielono-czarnych na awans do grupy mistrzowskiej, z kolei dla ,,Kolejorza” każda ewentualna strata punktów będzie znaczącym utrudnieniem w walce o mistrzostwo Polski. To spotkanie zapowiada się więc niezwykle emocjonująco.

Na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy również nie zabraknie lubelskich akcentów – do Lubina na pojedynek tamtejszego Zagłębia Olimpią Grudziądz pojedzie Mateusz Złotnicki, którego jako asystent numer 1 wspomagać będzie Andrzej Zbytniewski. O bezpieczeństwo w strefach technicznych dbał będzie za to inny lublinianin – Karol Iwanowicz.

Marcin Bielawski, reprezentujący Śląskie Kolegium Sędziów, będzie rozjemcą wyjazdowej potyczki Wisły Puławy ze Stalą Stalowa Wola. W tym sezonie ten arbiter był bardzo szczęśliwy dla ,,Stalówki” – dwa mecze, dwa zwycięstwa. Czy ,,Duma Powiśla” przedłuży do dziewięciu swoją imponującą serię na boiskach rywali? Przekonamy się w sobotę po 16:00.

Centralnej Lidze Juniorów piekielnie ważne spotkanie dla juniorów Wisły! Puławianie podejmą Stomil Olsztyn, jednak – przez wgląd na fatalną sytuację w tabeli – muszą też patrzeć na innych. Również uwikłana w grę o utrzymanie Olimpia Elbląg przyjedzie na boczne boisko Areny Lublin, by zmierzyć się z Motorem. Sprawiedliwi tych meczów to odpowiednio: Monika Plona-Herbst z Białegostoku i Kamil Adamski z Ostrowca Świętokrzyskiego

Trzech sędziów z Lublina weźmie udział w innym starciu CLJ, pomiędzy Jagiellonią Białystok, a Cracovią. Będą to ,,pierwszoligowiec” Jacek Małyszek, razem z asystentami – Piotrem Borycą Michałem Mikulskim.