Show radomskiej sędziny w Puławach. Wisła remisuje ze Stalą

W ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów Wisła Puławy podejmowała u siebie Stal Rzeszów. Na mecz 10. kolejki Stal przyjechała podwójnie zmobilizowana, w końcu wygrała ostatnie trzy mecze ligowe (1:0 z Cracovią, 1:0 ze Stalą Mielec i 2:1 ze Stomilem). I faktycznie, pierwsza połowa zakończyła się pomyślnie dla zespołu prowadzonego przez Pawła Kloca i Marcina Wołowca. Jednak w drugiej części meczu nad wyraz odważne decyzje sędziny kompletnie zmieniły obraz widowiska.

Oba zespoły musiały sobie poradzić z piętnem ubiegłych spotkań. Wisła wstydliwie przegrała ostatni domowy mecz aż 0:5 z juniorami Stali Mielec, natomiast Stalówka wyjazd do Warszawy zakończyła porażką 0:3 ze stołeczną Polonią. Tym bardziej niedzielne widowisko było dla obu ekip szansą na zmazanie wstydu i przełamanie złej passy, dla podopiecznych Mariusza Abramczyka była to także okazja do… pierwszego występu na głównym boisku Wisły.

Mecz rozpoczął się punktualnie o godz. 13.00. Lepiej weszli w spotkanie goście z Rzeszowa, którzy już na początku spotkania zagrozili bramce puławian. Piłka trafiła w słupek po rzucie wolnym. Wisła odpowiedziała koronkową akcją, której jednak nie wykończył Arkadiusz Drapsa, strzelec dwóch bramek w niedawnym meczu ze Stomilem Olsztyn. Pierwsza połowa odbywała się zdecydowanie pod dyktando gości, stworzyli oni cztery dogodne sytuacje, a ostatnią zamienili na bramkę. W 35 minucie gry piłkę po prawej stronie boiska otrzymał Norbert Słaby i strzałem z ostrego kąta zdobył bramkę. Na przerwę Puławianie schodzili więc przegrywając 0:1.

Druga połowa rozpoczęła się dla gości niezwykle pechowo. W 53 minucie drugą żółtą kartkę obejrzał pomocnik Bartosz Lekki i wyleciał z boiska. Krótko potem (65 min.) akcja puławian prawą stroną przyniosła oczekiwany efekt. Piłkę zagraną wzdłuż linii pola karnego przyjął zawodnik z numerem 18 – Adrian Popiołek – i skutecznie wykończył akcję. W tej samej minucie piłkę na linii pola karnego złapał bramkarz Stali Łukasz Jamroży, lecz sędzina Agnieszka Płaskocińska kontrowersyjnie ukarała zawodnika czerwoną kartką. W ten sposób Stal grała już w dziewięciu.

Mimo to, rzeszowianie nie poddali się i wyprowadzili jedną, aczkolwiek skuteczną kontrę. W 70 minucie spotkania strzał Patryka Zielińskiego dobił do pustej bramki Jakub Sroka. Od tego momentu rzeszowianie z konieczności zastawili zasieki w swoim polu karnym i oczekiwali na ataki podopiecznych Mariusza Abramczyka.

Na szczęście dla Wisły w sukurs gospodarzom przyszła ponownie radomska sędzina, przyznając im wątpliwy rzut wolny. Był to już doliczony czas gry, piłka uderzona po rykoszecie wpadła obok zdezorientowanego bramkarza, który nie popisał się przy tej interwencji. Bramkę zdobył 18-letni Damian Osiak, zawodnik, który swego czasu był nawet zgłoszony do rozgrywek II ligi w barwach seniorskiej Wisły. – Czuję duży niedosyt, dlatego, że błędy sędziny były dzisiaj bardzo duże i uważam, że miały wpływ na wynik tego meczu, a z przebiegu gry jedenastu na jedenastu byliśmy zespołem o klasę lepszym. Ale należy się cieszyć z tego punktu, bo wywalczyliśmy go w 30 minut gry, grając w dziewięciu. Za to jestem chłopakom wdzięczny – skomentował trener juniorów starszych Stali – Marcin Wołowiec. Mecz zakończył się podziałem punktów, wynik 2:2.

Stal z dorobkiem 21 punktów przesunęła się na trzecią pozycję i wyprzedziła krakowską Wisłę, z kolei puławska Wisła zrównała się liczbą punktów z Motorem Lublin (13) i pozostaje na 12. pozycji tuż nad strefą spadkową. W następnej kolejce Stal zawita do Bełchatowa (26.10, o godz. 14.00) i podejmie Górniczy Klub Sportowy, natomiast Wisła wybierze się na spotkanie z wiceliderembiałystocką Jagiellonią (25 lub 26.10, termin nieustalony).

Wisła Puławy jr – Stal MOTOFACH Rzeszów jr 2:2 (0:1)