Siarka Tarnobrzeg przerwała passę zwycięstw Wisły Puławy

Dopiero w 8. kolejce rozgrywek III ligi grupy IV Wisła Puławy zaznała smaku porażki i straty pierwszych punktów w sezonie. Zespołem, który przerwał passę siedmiu zwycięstw, okazała się Siarka Tarnobrzeg, dla której była to pierwsza ligowa wygrana odniesiona na własnym boisku. Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczęli podopieczni Mariusza Pawlaka. Faulowany w polu karnym został Emil Drozdowicz, a jedenastkę na gola zamienił Łukasz Kacprzycki. Odpowiedź gospodarzy, również po rzucie karnym podyktowanym po zagraniu ręką jednego z zawodników Wisły, nadeszła dziesięć minut później. Stający oko w oko z bramkarzem Bartosz Sulkowski nie pomylił się i doprowadził do remisu 1:1, z którym oba zespoły schodziły do szatni. Po zmianie stron padło jeszcze jedno trafienie, a na listę strzelców w 76. minucie wpisał się Kamil Kargulewicz, przechylając szalę zwycięstwa na stronę Siarki. − Mieliśmy ostatnio dobrą passę i teraz przyszedł czas na porażkę, do której podchodzę na spokojnie. Zdawałem sobie sprawę z tego, że jeśli mamy gdzieś przegrać, to lepiej na wyjeździe, niż na własnym podwórku. Myślę, że w ostatniej fazie przed polem karnym drużyna Siarki była bardziej zdeterminowana i to zaważyło o losach pojedynku. Nie chciałbym doszukiwać się na gorąco innych rzeczy, ponieważ czas na analizę dopiero przed nami. Mamy cztery dni na regenerację i na to, by zdecydowanie lepiej zagrać w kolejnym spotkaniu. Nie musimy się zbyt mocno martwić, bo na nasze szczęście obyło się bez kontuzji i wszyscy zawodnicy są zdrowi powiedział na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Wisły Mariusz Pawlak.

W następnej kolejce Siarka Tarnobrzeg zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Sieniawa (9 września, 16:00). Natomiast Wisła Puławy podejmie Wisłę Sandomierz (9 września, 17:00).

Siarka Tarnobrzeg − Wisła Puławy 2:1 (1:1)
Bramki: Bartosz Sulkowski 25′ (rzut karny), Kamil Kargulewicz 76′ − Łukasz Kacprzycki 14′ (rzut karny)

Siarka: Kowal − Wdowiak, Wolski (64′ Mróz), Bałdyga (46′ Gajewski), Duda – Bierzało, Sulkowski, Kargulewicz (90+3′ Skrzypek), Tabor, Bury – Rogala.

Wisła: Kołotyło − Pigiel (79′ Brągiel), Pielach, Kiczuk, Cheba (63′ Bartosiak) – Kuban, Skałecki, Drozdowicz (63′ W. Puton), K. Puton, Kacprzycki (88′ Zając) – Paluchowski.

Żółte kartki: Dawid Bałdyga, Jakub Tabor, Paweł Rogala, Maciej Kowal − Lukas Kuban
Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków).