Skra Częstochowa – Wisła Kraków typy, kursy i zapowiedź (17.03.2023)

Kolejkę numer 24. w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi rozpocznie starcie Skra Częstochowa – Wisła Kraków. Typy na pojedynek, w którym obydwa zespoły walczą o zupełnie inne cele znajdziecie poniżej.

Skra Częstochowa – Wisła Kraków typy i przewidywania

Jeśli spojrzymy w terminarz ligowy zobaczymy, że niewiele kolejek pozostało jeszcze do rozegrania. Kluby powoli muszą rzucać “wszystkie ręce na pokład” w walce o awans lub utrzymanie. Nie inaczej będzie w starciu w Bełchatowie gdzie na co dzień swoje spotkania rozgrywa ekipa spod Jasnej Góry. W oparciu o ligowe statystyki wybraliśmy dwa najciekawsze na potyczkę Skra Częstochowa – Wisła Kraków typy.

skra czestochowa - wisla krakow typy

Drużyna Skry z pewnością chciałaby nawiązać do wyników i sukcesów drugiego częstochowskiego klubu- Rakowa. Z pewnością ta sytuacja nie wydarzy się w tym sezonie. Podopieczni Jakuba Dziółki w trwającym sezonie nie odnotowują dobrych wyników. Po 23. rozegranych kolejkach Skrzacy legitymują się bilansem 6. zwycięstw, 3. remisów i 14. porażek. Z dorobkiem 21. oczek zespół z Częstochowy sklasyfikowany jest na 16. lokacie, która powoduje spadek do eWinner 2 Ligi.

W lepszej sytuacji są obecnie piłkarze Białej Gwiazdy. Ten utytułowany klub, który w ubiegłym sezonie zaliczył spektakularny spadek do drugiej klasy rozgrywkowej jest na dobrej drodze by po sezonie zagrać co najmniej w barażach o Ekstraklasę. W 23. rozegranych meczach podopieczni Radosława Sobolewskiego zdobyli 39. oczek na co złożyło się 11. zwycięstw, 6. remisów i 6. porażek. Wiślacy plasują się obecnie na 4., gwarantującym udział w barażach miejscu.

Spoglądając na sytuację obydwu zespołów w tabeli wysnuć możemy stwierdzenie, że faworytem piątkowej potyczki jest ekipa gości. Drużyna Białej Gwiazdy w tym sezonie jest zespołem lepszym od częstochowian. Piłkarze z Krakowa nie przegrali w tym roku kalendarzowym w rozgrywkach ligowych a 5. z 7. ostatnich meczów zakończyli zwycięstwem. Naszym zdaniem Wiślacy zdobędą w tym meczu powyżej 2.5 gola. Taki scenariusz miał miejsce w 3. ostatnich wyjazdowych meczach z udziałem Białej Gwiazdy.

Skra Częstochowa – Wisła Kraków ostatnie wyniki

Zespoły w tym roku kalendarzowym rozegrały już kilka meczów towarzyskich jak i tych w ramach rozgrywek ligowych. Oto ostatnie rezultaty ich spotkań.

Ostatnie mecze Skry Częstochowa

  • Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 0:1
  • Skra Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0
  • Bruk-Bet Termalica – Skra Częstochowa 1:0

Ostatnie mecze Wisły Kraków

  • Wisła Kraków – GKS Tychy 2:1
  • GKS Katowice – Wisła Kraków 1:3
  • Wisła Kraków – Polonia Bytom 1:1

Skra Częstochowa – Wisła Kraków bezpośrednie mecze

Piątkowe starcie rozegrane w Bełchatowie będzie pierwszym bezpośrednim pojedynkiem w historii tych zespołów. Kto jako pierwszy odnotuje dodatni bilans?

Skra Częstochowa – Wisła Kraków kursy bukmacherskie

Powyżej znajdziecie wybrane przez nas na potyczkę Skra Częstochowa – Wisła Kraków typy. Bukmacherzy, tak jak i my, w roli faworytów tego meczu stawiają ekipę prowadzoną przez Radosława Sobolewskiego. Nie ma się czemu dziwić. Wisła w tym sezonie jest lepszym zespołem.

  • Wygrana Skry Częstochowa: 5.55
  • Remis: 3.75
  • Wygrana Wisły Kraków: 1.61

Gdzie oglądać Skra Częstochowa – Wisła Kraków? Transmisja

Jeśli zastanawiacie się kiedy i o której Skra Częstochowa – Wisła Kraków spieszymy z informacją, że pierwszy gwizdek arbitra w Bełchatowie rozlegnie się w piątek, 17 marca o godzinie 20:30. Spotkanie obejrzeć będzie można w Polsacie Sport Extra oraz w internecie na platformie Polsat Box Go i w serwisie statscore po wykupieniu dostępu.