Śląsk – Wisła Kraków typy, zakłady i zapowiedź spotkania

Kolejne emocje z Ekstraklasą czekają na nas w świąteczny poniedziałek. We Wrocławiu zapowiada się ciekawe widowisko.

Najlepsze typy na Śląsk Wrocław – Wisła Kraków (18.04.2022)

Z tej okazji przygotowaliśmy dla was na pojedynek Śląsk – Wisła Kraków typy. Zapraszamy.

Czy któraś z drużyn weźmie pełną pulę?

Przed nami pojedynek Śląsk – Wisła Kraków. Zakłady można składać już u wielu bukmacherów. My postaramy się uzasadnić wymienione powyżej przez nas typy. Mecz pomiędzy Śląskiem, a Wisłą zapowiada się niezwykle fascynująco. Wszak to dwie bardzo uznane w polskiej lidze marki. Niestety w tym sezonie zespoły spisują się poniżej oczekiwań swoich fanów.

śląsk wisła kraków typy

Wiele słyszy się o problemach finansowych w drużynie Białej Gwiazdy i o heroicznej walce o ratowanie klubu poprzez między innymi Jakuba Błaszczykowskiego. Krakowianie plasują się obecnie na 16 miejscu w ligowej tabeli. Drużyna Śląska po dobrym ubiegłym sezonie i 4 miejscu w tej chwili są na 14 pozycji czują oddech strefy spadkowej na swoich plecach. A jakim wynikiem zakończy się poniedziałkowe spotkanie Śląsk – Wisła Kraków? Kursy bukmacherów stawiają w roli faworytów zespół gospodarzy. My uważamy podobnie.

Wiele wskazuje na to, że podopieczni trenera Piotra Tworka nie powinni mieć problemów z pokonaniem graczy Białej Gwiazdy. Dolnoślązacy nie dość, że prezentują w ostatnich spotkaniach lepszą formę od ich rywali z Krakowa, to przemawia również za nimi statystyka bezpośrednich pojedynków. W ostatnich 5 rozegranych spotkaniach pomiędzy Śląskiem, a Wisłą, drużyna z Wrocławia zwyciężała 4-krotnie. Pomimo, że stawiamy w roli faworytów drużynę Piotra Tworka nie ujmujemy szans strzeleckich Wiśle. Twierdzimy, że w tym meczu obydwa zespoły zdobędą bramkę. Wiślacy zdobywali bramki w 9 z 10 ostatnio rozegranych spotkaniach wyjazdowych.

Przedstawiamy listę ostatnich wyników

Ostatnie bezpośrednie spotkania

 • Wisła Kraków – Śląsk 0:5
 • Śląsk – Wisła Kraków 1:1
 • Wisła Kraków – Śląsk 1:3

Ostatnie mecze Śląska

 • Raków – Śląsk 1:1
 • Śląsk – Lech 0:1
 • Śląsk – Chrobry 5:2

Ostatnie mecze Wisły Kraków

 • Wisła Kraków – Górnik Zabrze 4:1
 • Wisła Kraków – Piast Gliwice 2:2
 • Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 5:0

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków – raport kadrowy

Niestety w poniedziałkowym meczu zabraknie wielu nazwisk. Trener Piotr Tworek nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Iskry i Gretarssona, za kartki pauzuje Petr Schwarz. Jerzy Brzęczek będzie musiał zrezygnować z leczących urazy Błaszczykowskiego, Młyńskiego, Plewki i Urygi czy “wykartkowanego” Enisa Fazlagicia Niepewny jest występ Ondraska, Cisse czy Colleya. Czy te absencje będą miały wpływ na wynik meczu Śląsk – Wisła Kraków? Typy na to spotkanie znajdziecie powyżej.

Transmisja meczu Śląsk Wrocław – Wisła Kraków

Początek pojedynku we Wrocławiu o godzinie 15:00. Transmisję przeprowadzi Canal+ Sport, Canal+ Sport 3. Dodatkowo ze spotkania Śląsk – Wisła Kraków transmisja online dostępna będzie w Canal+ Online, Player.pl oraz Polsat Box Go.

FAQ

 • Kto jest faworytem?

Według nas faworytem tego spotkania jest drużyna gospodarzy. Inne na mecz Śląsk – Wisła Kraków typy znajdziesz w tekście.

 • Jak zakończył się ostatni bezpośredni mecz?

Ostatni bezpośredni pojedynek zakończył się wyjazdowym zwycięstwem Śląska 5:0.