Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów typy i kursy (27.04.2024)

Wrocławianie dzielnie walczą o dotrzymanie kroku szarżującej Jagiellonii. Czy zgodnie z oczekiwaniami swoich fanów uda im się uzyskać komplet punktów podczas zmagań z dużo niżej notowaną ekipą Niebieskich? Sprawdź Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów typy, w których piszę na ten temat nieco więcej.

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów typy bukmacherskie

Trzeba przyznać, że Wojskowi nie mają łatwego zadania. Przed rozpoczęciem 30. kolejki ich strata do Jagi wynosi cztery punkty i ekipa z Podlasia ma na domiar złego zdecydowanie łatwiejszy terminarz w decydującej fazie sezonu. Stare porzekadło mówi jednak, że nadzieja umiera ostatnia. Zdaje się, że to motto może przyświecać Erikowi Exposito i jego klubowym kolegom w kluczowym momencie kampanii.

Jacek Magiera jest na tyle doświadczonym szkoleniowcem, że jakoś nie chce mi się wierzyć, by podjął decyzję o swoistym złożeniu broni i odpuszczeniu walki o mistrza. W niedzielnej batalii na własnym obiekcie wygrana nie przyjdzie oczywiście łatwo, ale myślę, że finalnie to właśnie Śląsk będzie cieszył się z cennego triumfu.

slask-wroclaw-ruch-chorzow-typyBardzo rzadko decyduję się grać zakłady na poniżej konkretnej liczby goli, kartek bądź też rzutów rożnych. Sytuacja jest jednak absolutnie wyjątkowa. Śląsk to zespół zdecydowanie najrzadziej egzekwujący stałe fragmenty gry wprost z narożnika boiska. Średnio na mecz zawodnicy z Dolnego Śląska wykonują rzut rożny raptem trzykrotnie. Tylko około jeden korner więcej przypada w udziale HKS-owi. Uważam, że w takich przypadku Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów typy na mniej niż 9 kornerów to opcja warta konkretnego rozważenia.

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów kursy bukmacherskie

Jeśli wierzyć legalnym polskim bukmacherom, to wyraźnym faworytem tej potyczki zdają się być popularni Wojskowi. Kurs na ich wygraną w ofercie Superbet wynosi przykładowo 2.05 przy przeliczniku aż 3.80 na triumf przyjezdnych. Co natomiast z podziałem oczek. Remis został wyceniony przez drugą siłę polskiej sceny bukmacherskiej na 3.40.

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Chorzowianie pozostają bez ligowego zwycięstwa od sześciu kolejnych spotkań. Ich ostatnia wygrana przypada na marzec i starcie z Piastem Gliwice. WKS mimo ogromnych aspiracji również nie radzi sobie w ostatnim czasie najlepiej. Gdyby nie solidna dyspozycja w początkowej fazie rozgrywek, to o pozycji wicelidera PKO Ekstraklasy podopieczni Jacka Magiery mogliby tylko pomarzyć.

Jesienne starcie na Stadionie Śląskim zakończyło się bramkowym remisem. Powtórka z takiego rozstrzygnięcia w rundzie rewanżowej jest moim zdaniem mało możliwa, ale jak to już bywa w piłce nożnej, niczego nie można być w 100% pewnym.

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów przewidywane składy

Jeśli nagle nie stanie się nic nieoczekiwanego, to oba zespoły powinny przystąpić do tej rywalizacji w następujących zestawieniach:

Śląsk Wrocław: Leszczyński – Janasik, Petkov, Petrov, Bejger, Konczkowski – Schwarz, Pokorny, Samiec-Talar – Exposito, Klimala

Ruch Chorzów: Stipica – Bartolewski, Josema, Szymański, Stępiński, Wójtowicz – Letniowski, Starzyński – Moneta, Szczepan, Novothny

Gdzie oglądać Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów? Transmisja i godzina

Ze spotkania Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów transmisja będzie dostępna m.in. na antenach stacji Canal+Sport 3 oraz za pośrednictwem platformy Canal+online. Początek meczu zaplanowano na godz. 17:30 w dniu 27 kwietnia 2024 roku.

OGLĄDAJ TUTAJ