Śnieżyca w Zamościu. Nici z gry kontrolnej

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych nie odbył się zaplanowany na sobotę sparing pomiędzy Hetmanem Zamość a Kryształem Werbkowice. Trener Jacek Ziarkowski, zamiast meczu kontrolnego, dał odpocząć swoim zawodnikom, którzy od poniedziałku zaczynają obóz dochodzeniowy. – Uważam, że odpoczynek przed ciężką pracą dobrze zrobi chłopakom – tłumaczy szkoleniowiec.

Jeżeli chodzi o transfery, to wszystko wskazuje na to, że wiosną w barwach IV-ligowca nie zagra ostatecznie Nazar Melnyczuk z Tomasovii Tomaszów Lubelski, który najprawdopodobniej powróci na Ukrainę. – Chcieliśmy dać mu szansę na tydzień sprawdzenia, ale on wybrał inną opcję. W sparingu z Kłosem Chełm nie przekonał nas do końca i trudno, żebyśmy wiązali się jakąś umową – zauważa Ziaro.

Trudno wyrokować, czy do Hetmana dołączy Damian Iwańczuk. Zawodnikowi Orląt Radzyń Podlaski bliżej w tym momencie do Podlasia Biała Podlaska. Praktycznie dogadany jest za to Kacper Nastałek z Tomasovii. Trener Jacek Ziarkowski w swoim zespole widziałby również Pawła Daszka z Roztocza Szczebrzeszyn, a podczas kolejnych sparingów chciałby przyjrzeć się Vadimowi Alochinowi ze Skały Stryj. – Odnośnie Damiana nie mamy żadnego sygnału, więc ciężko mi powiedzieć coś więcej. Transfer Kacpra jest bliski finalizacji. W naszym zespole jest miejsce dla Pawła Daszka i myślę, że nie będzie problemów, by go sprowadzić. Piłkarza z Ukrainy chciałbym jeszcze przetestować – potwierdza coach.

Z powodu urazu dalej nie trenuje Rafał Turczyn. – Ponadto, żaden z zawodników nie narzeka na kontuzje. Co do Bońka, musimy uzbroić się w cierpliwość. Póki co czekamy na decyzję lekarza – kończy 43-latek.

Również w poniedziałek obóz rozpoczną piłkarze Kryształu Werbkowice. Podopieczni Roberta Wieczerzaka wyjadą na kilkudniowe zgrupowanie do Krasnobrodu. – Zamiast dzisiejszego meczu zawodnicy dostali wolne – mówi kierownik IV-ligowca Robert Semeniuk.

Werbkowiczanie swój kolejny sparing rozegrają w przyszły weekend. W Zamościu rywalem zielono-żółto-niebieskich będzie Victoria Żmudź (konkretny termin w trakcie ustalania). Hetman 10 lutego o godzinie 11:00 podejmie Tomasovię Tomaszów Lubelski.

fot. KS Hetman Zamość

0 0 votes
Article Rating