Spacerek bialczan w Terespolu

Miało być lekko, łatwo i przyjemnie i faktycznie tak było! Podlasie Biała Podlaska melduje się w półfinale Pucharu Polski BOZPN. Podopieczni Jarosława Makarewicza nie mieli większych problemów z pokonaniem Granicy Terespol, o sile, której stanowią głównie zwodnicy poniżej dwudziestego roku życia.

Bialczanie rozpoczęli to spotkanie od mocnego uderzenia. W 7′ do siatki gospodarzy trafił Piotr Bołtowicz i stało się jasne, że piłkarze z okręgówki stoją przed bardzo trudnym zadaniem. Tym bardziej, że w 19′ prowadzenie gości podwyższył Siergiej Krykun. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Na kolejne trafienia czekać trzeba było do 47′. Damian Szymański sprawił, że Podlasie było już w zasadzie pewne awansu do półfinału. Po bialskiej stronie z biegiem czasu na murawie pojawiło się kilku zmienników, którzy jeszcze bardziej rozruszali grę gości. W 63′, a więc sto osiemdziesiąt sekund po wejściu na boisko, gola zdobył Adrian Hołownia. W 80′ sielankę przerwał Kamil Mackiewicz. 16-latek zdobył honorową bramkę dla Granicy. Ostatnie słowo należało jednak do bialczan, a konkretniej do Mateusza Pańko. W całym spotkaniu piłkarze Jarosława Makarewicza triumfowali 5:1 i to oni meldują się w półfinale rozgrywek.

NASTĘPNA RUNDA

W 1/2 finału Pucharu Polski BOZPN Podlasie Biała Podlaska zmierzy się z Gromem Kąkolewnica. To spotkanie zaplanowano na 11 maja.

KOMENTARZE TRENERÓW

Marek Wasiluk: – Cóż to podsumowywać. Wynik 5:1 dla Podlasia mówi wszystko. Znacząca różnica klas. Rywal to przecież praktycznie III-ligowiec. Mimo wyniku – jestem jednak zadowolony. W drugiej połowie pograliśmy piłką. W pierwszej byliśmy nieco sparaliżowani i straciliśmy gole po błędach. W drugiej odsłonie mieliśmy kilka okazji, ale rywal był zdecydowanie lepszy. Wynik jest zasłużony. Trochę się nauczyliśmy. W naszym zespole gra dużo młodzieży i miejmy nadzieję, że w przyszłości z tych chłopaków wyrosną dobrzy piłkarze.

Jarosław Makarewicz: – Widoczna różnica klas. Kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Jedyny moment nieuwagi to sytuacja, kiedy straciliśmy gola. Mecz pod naszą kontrolą, w zasadzie przez całe spotkanie byliśmy stroną przeważającą.

Granica Terespol – Podlasie Biała Podlaska 1:5 (0:2)
Bramki: Kamil Mackiewicz 80′ – Piotr Bołtowicz 7′, Siergiej Krykun 19′, Damian Szymański 47′, Adrian Hołownia 63′, Mateusz Pańko 87′

Granica: Bodo – Pietrusik (46′ Selewoniuk), Pawluczuk, Machnowski (46′ M. Lewczuk), Śreniawski, Trzaskalski (67′ Mackiewicz), Leszczyński, Demczuk (60′ Chwedoruk), Roślik (73′ Sawicki), Poczynajko (46′ Trochimiuk), Gregoruk

Podlasie: Krukowski – Czumer (60′ Hołownia), Kacik (60′ Leśniak), Borowik, Lazarewicz, Pańko, Komar, Goździołko (46′ Nieścieruk), Krykun (46′ Szymański), Syryjczyk (75′ Wiraszka), Bołtowicz (65′ Kocoł)

Żółte kartki:
Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska).

0 0 votes
Article Rating