Spacerek bialczan w Terespolu

Miało być lekko, łatwo i przyjemnie i faktycznie tak było! Podlasie Biała Podlaska melduje się w półfinale Pucharu Polski BOZPN. Podopieczni Jarosława Makarewicza nie mieli większych problemów z pokonaniem Granicy Terespol, o sile, której stanowią głównie zwodnicy poniżej dwudziestego roku życia.

Bialczanie rozpoczęli to spotkanie od mocnego uderzenia. W 7′ do siatki gospodarzy trafił Piotr Bołtowicz i stało się jasne, że piłkarze z okręgówki stoją przed bardzo trudnym zadaniem. Tym bardziej, że w 19′ prowadzenie gości podwyższył Siergiej Krykun. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Na kolejne trafienia czekać trzeba było do 47′. Damian Szymański sprawił, że Podlasie było już w zasadzie pewne awansu do półfinału. Po bialskiej stronie z biegiem czasu na murawie pojawiło się kilku zmienników, którzy jeszcze bardziej rozruszali grę gości. W 63′, a więc sto osiemdziesiąt sekund po wejściu na boisko, gola zdobył Adrian Hołownia. W 80′ sielankę przerwał Kamil Mackiewicz. 16-latek zdobył honorową bramkę dla Granicy. Ostatnie słowo należało jednak do bialczan, a konkretniej do Mateusza Pańko. W całym spotkaniu piłkarze Jarosława Makarewicza triumfowali 5:1 i to oni meldują się w półfinale rozgrywek.

NASTĘPNA RUNDA

W 1/2 finału Pucharu Polski BOZPN Podlasie Biała Podlaska zmierzy się z Gromem Kąkolewnica. To spotkanie zaplanowano na 11 maja.