Sparing: Cztery bramki Michała Zubera i zwycięstwo Świdniczanki nad Podlasiem

Sparing: Cztery bramki Michała Zubera i zwycięstwo Świdniczanki nad Podlasiem

Podlasie Biała Podlaska i KS Świdniczanka Świdnik są już po dwóch zimowych meczach kontrolnych. W pierwszym z nich podopieczni Rafała Borysiuka zremisowali z Pogonią Siedlce 2:2, natomiast IV-ligowiec uległ w derbowym starciu Avii 2:7. W bezpośredniej konfrontacji obu ekip lepsza okazała się niżej notowana drużyna ze Świdnika, pokonując Podlasie 4:2. − Ten sparing możemy zapisać na duży plus, tym bardziej że w poprzednim meczu kontrolnym z Avią Świdnik straciliśmy siedem bramek. Dla naszego zespołu stającego się pewną renomą w piłce to bardzo dużo. Poniekąd zrewanżowaliśmy się w rywalizacji z Podlasiem, co możemy odbierać jedynie w sposób pozytywny. Jesteśmy zadowoleni z nowych nabytków, czyli Sebastiana Plesza i Radosława Kursy. Dodatkowo w naszych szeregach pojawiło się dwóch zawodników testowanych. W najbliższych dniach będą prowadzone rozmowy dotyczące ich przyszłości w klubie. Wtedy okaże się, czy pozostaną u nas, czy niestety nie. Na ten moment skupiamy się na szukaniu młodzieżowców, o co podczas zimowego okienka nie jest łatwo. W najbliższym tygodniu i tacy gracze dostaną szansę na pokazanie się, dzięki czemu będziemy mogli bliżej im się przyjrzeć − mówi szkoleniowiec Świdniczanki Paweł Pranagal.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Podlasie Biała Podlaska zmierzy się z Avią Świdnik (30 stycznia, 11:30). Natomiast KS Świdniczanka Świdnik zagra z POM-em Iskra Piotrowice (30 stycznia, 16:30).

Podlasie Biała Podlaska − KS Świdniczanka Świdnik 2:4 (1:2)
Bramki: Maciej Wojczuk, Mariusz Chmielewski − Michał Zuber x4

Świdniczanka: zawodnik testowany I − Pawłowski, Kursa, Żmuda, Szczerba, Kopyciński, Kowalski, Stępień, zawodnik testowany II, Zuber, Plesz oraz Dejko, Śliwa, Martyna, Kowalewski, Warecki, Pędlowski.

fot. KS Świdniczanka Świdnik/Natalia Kulbicka