Sparing: Czwórka pechową liczbą dla Sparty

Sparing: Czwórka pechową liczbą dla Sparty

W swoim piątym meczu kontrolnym Sparta Rejowiec Fabryczny po raz czwarty musiała uznać wyższość rywala. Pojedynek ze Świdniczanką Świdnik Mały zakończył się rezultatem 4:0 na korzyść ekipy z lubelskiej klasy okręgowej. Co ciekawe dla podopiecznych Bartosza Bodysa taki wymiar porażki powtórzył się już po raz trzeci w zimowym okresie przygotowawczym. − W pierwszej połowie nie wyglądało to tak źle. Konstruowaliśmy własne akcje i stwarzaliśmy sobie niezłe sytuacje. Trwało to do mniej więcej 70. minuty. Druga odsłona była już zdecydowanie gorsza. Mimo że Świdniczanka aktualnie występuje w klasie okręgowej, to jednak jest poukładaną drużyną z wieloma doświadczonymi zawodnikami w składzie. Bramki w tym meczu padały nie po jakichś akcjach przeciwnika, chociaż wiemy, że to potrafią, lecz po naszych błędach. Dodatkowo do dyspozycji miałem piętnastu graczy i ograniczone pole manewru. Zmiany, których dokonałem, niestety zmieniły trochę oblicze gry i nie wniosły tego, czego bym oczekiwał. Na nasze nieszczęście prawdopodobnie do końca sezonu wypadło dwóch ważnych zawodników i będziemy musieli uzupełnić po nich luki. W tym meczu testowaliśmy dwóch nowych piłkarzy. Zarówno bramkarzem, jak i prawym obrońcą jesteśmy zainteresowani i będziemy starali się dojść z nimi oraz ich klubami do porozumienia. Myślę, że wciąż będziemy kontynuować nasze poszukiwania − ocenia Bartosz Bodys.  

NASTĘPNE SPARINGI

W następnym tygodniu Sparta Rejowiec Fabryczny zmierzy się z Omegą Stary Zamość (4 marca, 18:00). Trzy dni później jej rywalem będzie POM Iskra Piotrowice (7 marca).

Świdniczanka Świdnik Mały − Sparta Rejowiec Fabryczny 4:0 (1:0)
Bramki: Bartłomiej Mazurek 41′, Damian Rusiecki 75′, 82′, Michał Martyna 87′

Świdniczanka: Kowalczyk − Kowalski, Pawłowski, Grzegorczyk, Stępień – Ziemkieiwcz, Rusiecki, Orzedowski, Kowalewski – Wilk, Mazurek oraz Dejko, Martyna, Miazga, Skiba, Wójtowicz.

Sparta: zawodnik testowany I − zawodnik testowany II (70′ Sulowski), Paździor, Oleksiejuk, Starok – Wołos, Huk, Kuśmierz, Hawerczuk (46′ Sienkiewicz), Jasiński (75′ M. Wójcik) – Głowacki (46′ Martyn).

fot. Sparta Rejowiec Fabryczny (archiwum)