Sparing: Gryf pokonał Unię w starciu beniaminków

W kolejnym sparingu letniego okresu przygotowawczego naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny, które w sezonie 2019/2020 awansowały do IV ligi, czyli Unia Białopole oraz Gryf Gmina Zamość. Pierwsi na prowadzenie w spotkaniu rozgrywanym w Białopolu wyszli gospodarze. Już w 6. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksander Poterucha. Niespełna kwadrans później podopieczni Romana Blonki odpowiedzieli bramką Macieja Markowski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Gra w drugiej części wyglądała już zupełnie inaczej. Trener Tomasz Hawryluk dał szansę gry juniorom i zawodnikom testowanym, czego wynikiem były dwie bramki dla Gryfa autorstwa Damiana Dębickiego. Ostatecznie triumfator zamojskiej klasy okręgowej zwyciężył 3:1 i mógł się cieszyć z kolejnej wygranej w trakcie przygotowań do rundy jesiennej.

Tomasz Hawryluk:

W pierwszej połowie wyszliśmy mocnym składem i uważam, że wtedy mecz był dosyć wyrównany. Gryf miał delikatną przewagę w posiadaniu piłki, jednak my mądrze się przesuwaliśmy i wyglądało to naprawdę dobrze. Zawodnicy robili to, czego od nich wymagałem. Po przerwie dałem pograć reszcie drużyny. Znajdujemy się na bardzo zróżnicowanym etapie przygotowań, niektórzy do nas dochodzą, a niektórzy cały czas trenują. W tej konfrontacji dałem szansę wszystkim i powiem szczerze, że w drugiej połowie nasza gra nieco siadła, choć nie wszyscy zagrali też na swoich nominalnych pozycjach. Trzeba przyznać, że rywale w drugiej części spotkania wyglądali zdecydowanie lepiej od nas.

Roman Blonka:

To było chyba najlepsze spotkanie w tym okresie przygotowawczym, ponieważ zaprezentowaliśmy walkę, zaangażowanie i dużo składnych akcji. Straciliśmy bramkę na początku meczu, ale w miarę szybko wyrównaliśmy i w drugiej połowie zdobyliśmy kolejne dwa gole. W tym starciu zagrało u nas trzech zawodników testowanych i myślę, że ze wszystkimi się dogadamy. Na pewno musimy jeszcze popracować nad stałymi fragmentami gry, bo w tym meczu wyglądało to źle. Zależy nam na znalezieniu odpowiedniego wykonawcy. Ponadto płynność naszej gry też wymaga poprawy i przed nami jeszcze wiele pracy.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Unia Białopole zmierzy się z Bratem Siennica Nadolna (11 lipca). Z kolei Gryf Gmina Zamość zagra ze Startem Krasnystaw (10 lipca).

Unia Białopole – Gryf Gmina Zamość 1:3 (1:1)
Bramki: Aleksander Poterucha 6′ – Maciej Markowski 20′, Damian Dębicki 58′, 78′

Unia: Kozłowski – K. Cor, Kociuba, Bureć, M. Cor, Zdybel, Ślusarz, zawodnik testowany I, Mazur, Paśnik, Poterucha oraz Greguła, Domińczuk, Kołodziejczyk, Leśnicki, M. Soroka, Ostrowski, T. Soroka, Piekaruk, Krasnowski i czterech zawodników testowanych.

Gryf: P. Dobromilski – zawodnik testowany I, D. Dobromilski, Cymerman, Burak, Kierepka, P. Dębicki, Markowski, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Gałka oraz Galan, Cebula, D. Dębicki.