Sparing: Hetman ze Stalą na remis

W sobotnim sparingu na boisku zamojskiego OSiR-u ze sztuczną murawą Hetman Zamość podejmował Stal Kraśnik. Dla ligowych rywali to był pierwszy sprawdzian podczas zimowych przygotowań. Mecz zakończył się remisem 1:1 po bramkach zdobytych w pierwszej połowie przez Pawła Myśliwieckiego i Pawła Kaczmarka.

Michał Macek (II trener Hetmana Zamość):

Tym meczem zakończyliśmy tygodniowy okres, w którym mocniej pracowaliśmy nad elementami gry. Mieliśmy pewne założenia na ten sparing i myślę, że drużyna wykonała je bardzo dobrze, przez co jesteśmy zadowoleni z przebiegu spotkania, jak i z postawy naszych zawodników. Uważam, że byliśmy zespołem lepszym mimo wyniku remisowego. Po tym starciu widzimy i wiemy dużo więcej. Mieliśmy w składzie kilku graczy testowanych, ale mądrzejsi będziemy po przeanalizowaniu materiału video. Chcemy ze sztabem na spokojnie usiąść i obejrzeć mecz jeszcze raz. Dopiero wtedy wyciągniemy wnioski dotyczące ich przyszłości i kwestii tego, czy będą reprezentować barwy naszego klubu. Nie ma co oceniać na gorąco, bo inaczej patrzy się z perspektywy boiska. Lepiej spokojnie w domowym zaciszu rozpatrywać wszystkie plusy i minusy oraz to, w jaki sposób realizowany był plan działania.

Bohdan Bławacki:

Wynik rywalizacji uważam za sprawiedliwy. W minionym tygodniu przez brak możliwości odbywaliśmy zajęcia głównie na Orliku i tylko jeden trening odbył się na dużym boisku. Chciałem w tym meczu zobaczyć, jak prezentujemy się na ten moment i mogę być zadowolony na jakieś 30%. Trzeba dalej pracować nad wieloma elementami i przekładać to na kolejne sparingi. Testowaliśmy w tym starciu dwóch nowych graczy. Chciałbym, żeby zarówno środkowy obrońca, jak i prawy pomocnik zostali z nami. Oprócz tej dwójki myślę, że jeszcze na jednej pozycji przydałoby się nam wzmocnienie. Wiadomo ilu i jacy zawodnicy od nas odeszli. W ich miejsce muszą przyjść inni piłkarze na podobnym poziomie. Nie ukrywam, że chciałbym, by kadra została uformowana jak najszybciej i staramy się robić wszystko w tym kierunku. Następne spotkanie kontrolne będzie jeszcze eksperymentalne. Później im bliżej lutego, tym bardziej skład będzie się krystalizował.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Hetman Zamość zmierzy się z Pogonią Siedlce (25 stycznia). Natomiast Stal Kraśnik zagra ze Starem Starachowice (25 stycznia).

Hetman Zamość − Stal Kraśnik 1:1 (1:1)
Bramki: Paweł Myśliwiecki 28′ (rzut karny) − Paweł Kaczmarek 19′

Hetman: (I połowa) zawodnik testowany I − Pupeć, Żmuda, Kursa, Dudek – Słotwiński, Kycko, Wacławek, Koszel – Oziemczuk, Myśliwiecki; (II połowa) Sobieszczyk – Skoczylas, Kanarek, Myszka, Kopyciński – Skiba, Popko, Zaremba, Turczyn (70′ zawodnik testowany III) – Grzęda (70′ zawodnik testowany IV), zawodnik testowany II.

Stal: Borusiński − Gajewski, Mazurek, zawodnik testowany I, Kudryavtsev – Skrzyński, Czelej, zawodnik testowany II, Kaczmarek, Popiołek – Król oraz Lutsyk, Michalak, Nastałek, Śledzicki, Wójtowicz, Zieliński, Wawryszczuk, Cygan, Bartoś.