Sparing: Kadra Kryształu powoli się krystalizuje

Sparing: Kadra Kryształu powoli się krystalizuje

W drugim rozgrywanym w tym tygodniu meczu sparingowym Kryształ Werbkowice podejmował lidera chełmskiej klasy okręgowej, Unię Białopole. Skromne zwycięstwo podopiecznym Piotra Welcza zapewniło trafienie z pierwszej połowy autorstwa Patryka Nieradko. Zdominowaliśmy w tym starciu naszego przeciwnika i zabrakło jedynie jakości w wykańczaniu akcji pod jego bramką. Jednak to nie jest jeszcze moment na to, aby roztrząsać ten temat. Każdy z zawodników wybiegał pełne dziewięćdziesiąt minut, czy to na boisku, czy też poza nim. W porównaniu do sparingu z Włodawianką Włodawa dysponowałem szerszą kadrą, liczącą szesnastu graczy. Nie mogłem skorzystać z Michała Luterka, którego z gry wykluczyła choroba. Ponadto Sebastiana Denkiewicza oraz Bartłomieja Reszczyńskiego zatrzymały sprawy osobiste. Natomiast zagrał z nami zawodnik, z którym doszliśmy już do porozumienia, ale póki nie ustalimy warunków transferu z klubem macierzystym, to nie chciałbym podawać jego personaliów. Jedyne co mogę zdradzić, to że jest to pomocnik, który ostatnią rundę spędził na poziomie III ligi. Ma stanowić dla nas realne wzmocnienie i jesteśmy zadowoleni z tego powodu. Niestety wczoraj dotarła do mnie nienajlepsza wiadomość, ponieważ Stanisław Rybka poinformował, że udaje się na półroczny wyjazd zagraniczny, zatem musimy szukać jego zastępcy. Dlaczego nie zagrał jeszcze Mateusz Olszak? Ze względu na drobny uraz fizjoterapeuta zalecił mu przerwę, dlatego też ponownie nie mógł wystąpić. Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie już w pełni gotowy − komentuje Piotr Welcz. 

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Kryształ Werbkowice zmierzy się z Ładą 1945 Biłgoraj (2 lutego, 17:00).

Kryształ Werbkowice − Unia Białopole 1:0 (1:0)
Bramka: Patryk Nieradko 20′

Kryształ: Suchodolski − Wójtowicz, Śmiałko, Borys, K. Wołoch – Łappo, Sas, Nieradko, zawodnik testowany, A. Wołoch – Omański oraz Stachyra, Kozak, Kliszcz, Drewniak.

Unia: Kozłowski − M. Cor, Bureć, Kociuba, Ślusarz, Mazur, Swatek, Zdybel, Poterucha, Leśnicki, T. Soroka oraz Ostrowski, Domińczuk, Wójtowicz i 4 zawodników testowanych.

fot. Karol Kotwis (archiwum)