Sparing: Niespodziewana porażka Unii Białopole

Unia Białopole rozegrała swój drugi sparing w letnim okresie przygotowawczym. Podopieczni Tomasza Hawryluka ulegli w nim występującej w chełmskiej klasie okręgowej ekipie Orła Srebrzyszcze. Mecz rozegrany w Białopolu odbył się w formacie 30-minutowych tercji. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, którzy później podwyższyli rezultat na 2:0. Kontaktową bramkę dla Unii zdobył w końcówce Tomasz Soroka, jednak reprezentanci IV ligi nie zdążyli już doprowadzić do remisu. – Przez pierwsze trzydzieści minut graliśmy dobrze. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce i stworzyliśmy sobie kilka świetnych okazji. Sam Paweł Mazur powinien strzelić co najmniej dwa gole. Pierwszą bramkę straciliśmy po błędzie przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowy. Jeden z zawodników Orła strzelił głową z bardzo bliskiej odległości i nasz bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Druga część spotkania była bardziej wyrównana, a nasza gra nieco siadła. Kolejnego gola straciliśmy również po błędzie w defensywie. Piłka odbiła się od obrońcy i wpadła pod nogi przeciwnika, a ten bez większych problemów pokonał naszego testowanego bramkarza. W trzeciej tercji wpuściłem kilku młodych zawodników. Szczerze mówiąc, pozytywnie mnie zaskoczyli i dali do myślenia. Na szczególne wyróżnienie zasługują na pewno Szymon Sarzyński, Kacper Ostrowski oraz bracia Cor. Co prawda to mogło być spowodowane zmęczeniem rywali, ale ci zawodnicy naprawdę dobrze wyglądali. Udało nam się strzelić bramkę kontaktową, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. Trenujemy trzy razy w tygodniu, a dzień przed meczem przeprowadziliśmy normalny trening, dlatego zawodnicy mieli ciężkie nogi. Wynik nie jest teraz najważniejszy, chociaż takie mecze powinniśmy wygrywać i to dla nas żadne wytłumaczenie. O tym spotkaniu można powiedzieć tyle, że się odbyło. Szkoda, że przegraliśmy, jednak cieszy to, że stworzyliśmy sobie kilka dobrych okazji i momentami długo utrzymywaliśmy się przy piłce. Testowaliśmy w tym starciu sporo nowych osób i muszę przyznać, że ze wszystkich jestem w miarę zadowolony. Sprawdzamy trzech młodzieżowców, a tylko jeden zawodnik jest seniorem. Czeka nas jeszcze wiele pracy, ale będziemy robić wszystko, żeby było coraz lepiej – mówi Tomasz Hawryluk.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Unia Białopole zagra na własnym boisku z Gryfem Gmina Zamość (5 lipca).

Unia Białopole – Orzeł Srebrzyszcze 1:2 (0:1, 0:2)
Bramka dla Unii: Tomasz Soroka 80′

Unia: Kozłowski – K. Cor, Kołodziejczyk, Kociuba, Zdybel, zawodnik testowany I, Bureć, Poterucha, Ślusarz, Paśnik, Mazur oraz zawodnik testowany II, M. Soroka, M. Cor, T. Soroka, Ostrowski, zawodnik testowany III, Domińczuk, K. Piekaruk, Sarzyński, Krasnowski, zawodnik testowany IV, Greguła.