Sparing: Orlęta po raz kolejny pokonały rywala z klasy okręgowej

Skromnym zwycięstwem 1:0 zakończył się mecz kontrolny pomiędzy Orlętami Łuków a Polesiem Kock, które obecnie występuje w lubelskiej klasie okręgowej. Pierwszą i jak się okazało jedyną bramkę w tym spotkaniu, zdobył zawodnik testowany przez Orlęta, pokonując golkipera rywali w 17. minucie tego starcia. Pierwsza połowa meczu rozgrywanego w Łukowie należała do gospodarzy, którzy stworzyli sobie wiele sytuacji bramkowych. Po przerwie trener Robert Różański wprowadził kilku zawodników rezerwowych i konfrontacja się wyrównała, jednak wynik już się nie zmienił. – Jestem zadowolony z postawy mojej drużyny w pierwszej połowie. Nadawaliśmy tempo grze i długo utrzymywaliśmy się przy piłce, a jedyne czego nam brakowało to wykończenia, bo przed przerwą powinniśmy zdobyć więcej bramek. Nasza gra wyglądała naprawdę nieźle. Przeprowadziliśmy kilka kombinacyjnych akcji, mieliśmy jedno uderzenie w słupek, dwa razy rywali uratował bramkarz. Jeśli chodzi o drugą połowę, to wyglądało to już trochę gorzej. Wprowadziłem kilku zawodników i do drużyny wdarł się chaos. Ten sparing był dla nas pożyteczny, jednak spodziewałem się więcej po swoim zespole w drugiej części spotkania. Najwięcej problemów mamy aktualnie z wykończeniem akcji oraz ostatnim podaniem i nad tym najbardziej powinniśmy w tej chwili pracować. Czasami popełniamy również błędy przy wyprowadzeniu piłki przez obrońców – mówi trener Orląt.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Orlęta Łuków zagrają z rezerwami Pogoni Siedlce (18 lipca, 12:30).

Orlęta Łuków – Polesie Kock 1:0 (1:0)
Bramka: zawodnik testowany 17′

Orlęta: Kuźma – Goławski, Machniak, Miszta, Jaworski, Sowisz, Lipiński, Siemieniuk, Soćko, Szustek, zawodnik testowany I oraz Kierych, Chromiński, Rożen, Łukasiewicz, zawodnik testowany II