Sparing: Pewne zwycięstwo Orląt. W Radzyniu Podlaskim trwa poszukiwanie wzmocnień

W środowym meczu kontrolnym Orlęta Radzyń Podlaski zmierzyły się z przedstawicielem grupy północnej IV ligi mazowieckiej, Pogonią II Siedlce. Co prawda to ekipa prowadzona przez Artura Bożyka straciła bramkę jako pierwsza, lecz później potrafiła zrewanżować się z nawiązką, umieszczając piłkę w siatce przeciwnika aż sześć razy. Warty odnotowania jest występ Kacpra Sidora z rocznika 2003, który przez pełne dziewięćdziesiąt minut bronił dostępu do bramki radzynian. − Bardzo młoda drużyna rezerw Pogoni, szczególnie w pierwszej połowie, poprzez swoją spójność utrudniała nam przedostawanie się przez środek pola. Efektem tego była spora liczba dośrodkowań, które jednak nie znajdowały adresata. Po zmianie stron wyraźniej zarysowała się nasza przewaga, co skutkowało strzelaniem kolejnych goli. Cały czas mamy świadomość tego, że jesteśmy w trakcie pewnego procesu i rozpoczęcie rozgrywek będzie jego kontynuacją. Przed nami wiele pracy i zmagania ligowe, czy też pucharowe niewiele zmienią, bo ten tryb działania będzie trwał w postaci rozwoju zespołu oraz budowania jego jedności i siły. Nie ulega wątpliwości, że potrzebujemy poszerzyć kadrę i liczę, że to się wydarzy. Tym razem szansę na pokazanie się dostało dwóch zawodników testowanych, z czego jeden z nich po raz pierwszy. Więcej konkretów co do ich przyszłości będę mógł powiedzieć na początku przyszłego tygodnia − komentuje trener Orląt.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Orlęta Radzyń Podlaski zmierzą się z Bronią Radom (22 lutego, 14:00).

Pogoń II Siedlce − Orlęta Radzyń Podlaski 1:6 (1:2)
Bramki: ? 15′ − Jakub Syryjczyk 20′ (rzut karny), zawodnik testowany 35′, Rafał Nowak 63′, Artur Renkowski 67′, Karol Kalita 78′, 83′ (rzut karny)

Orlęta: Sidor − Kursa, Chyła, Ciborowski, Szymala, Kot, Korolczuk, Kamiński, Syryjczyk, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II oraz Rycaj, Nowak, Kalita, Idzikowski, Wołos, Renkowski, Ilczuk.