Sparing: Piłkarze Stali na remis zagrali

Sparing: Piłkarze Stali na remis zagrali

W swoim drugim meczu kontrolnym podczas zimowych przygotowań III-ligowa Stal Kraśnik zmierzyła się z grającym o klasę rozgrywkową niżej Starem Starachowice. W nim niebiesko-żółci powtórzyli wynik, jaki osiągnęli podczas pierwszego sparingu, notując bramkowy remis. − Po pierwsze w obu częściach spotkania mieliśmy w składzie sześciu młodzieżowców. Po drugie porównując ten mecz do starcia z Hetmanem, to były dwa zgoła odmienne pojedynki. W Zamościu gra była bardziej ostrożna i ułożona pod względem taktycznym. Tu zaś oba zespoły zaprezentowały otwartą piłkę, tworząc sobie po kilka sytuacji strzeleckich. Na pewno było także sporo agresji oraz wysokie i szybkie tempo gry. Momentami nie brakowało chaosu, dlatego też prosiłem tych doświadczonych piłkarzy, żeby nadali w nasze poczynania większy spokój, solidność i dokładność. Szkoda, że nie udało się strzelić bramki na 2:0, bo wtedy mogłyby się posypać kolejne i wynik byłby korzystniejszy. Młodzi zawodnicy próbowali swoich szans, ale albo nie trafiali w dogodnej pozycji, albo obijali słupki i poprzeczkę. W tym sparingu nie mogłem skorzystać z Dawida Karczewskiego, którego zabrakło z powodu urazu. Na szczęście reszta kadry jest zdrowa. Wciąż jednak musimy wypełnić lukę po co najmniej trzech graczach i już nad tym pracujemy. Jeden z nich jest bardzo blisko dołączenia do klubu. Drugi przebywał u nas na testach i jest możliwość, że powróci. Nad trzecim nabytkiem trwają poszukiwana. Dosyć późno to wszystko jest realizowane i uważam, że trzeba było zacząć robić to o wiele wcześniej. Jest jeszcze jeden problem. Otóż odbyliśmy ponad dwadzieścia treningów, z czego bodajże jedynie dwie jednostki odbyły się na dużym boisku. Zatem te odległości pomiędzy zawodnikami, realizacja taktyki, czy niedokładne podania są spowodowane tym, że mało pracujemy na pełnowymiarowej płycie − mówi Bohdan Bławacki.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Stal Kraśnik zagra z Wisłą Puławy (1 lutego, 11:00).

Star Starachowice − Stal Kraśnik 1:1 (0:1)
Bramki: Bartosz Sot 85′ − Arkadiusz Maj 38′

Star: Marzec (30′ Pocheć, 60′ Wróblewski) – Kosztowniak, Gębura, Błaszczyk, Śmigielski, Nowocień, Sito, Błażejewski, Fabjański, Szydłowski, Sot oraz Kidoń, Kopeć.

Stal: (I połowa) Borusiński – Gajewski, Śledzicki, zawodnik testowany I, Kudryavtsev – Wawryszczuk, Michalak, Cygan, Zieliński, Czelej – Maj; (II połowa) zawodnik testowany II – Gajewski, Śledzicki, Mazurek, Lutsyk – Popiołek, Kaczmarek, Skrzyński, Nastałek, Wójtowicz (65′ Bartoś) – Król.

fot. Jacek Nowoświatłowski (archiwum)