Sparing: POM okazał się lepszy od Włodawianki

Sparing: POM okazał się lepszy od Włodawianki

W kolejnym sparingu rozgrywanym w ten weekend POM Iskra Piotrowice pokonał na boisku w Strzyżewicach drużynę Włodawianki Włodawa 1:0. W pierwszej części spotkania podopieczni Jarosława Stępnia byli stroną przeważającą, jednak nie potrafili tego potwierdzić bramkami. Pierwszy i zarazem decydujący o wygranej ekipy z Piotrowic gol padł w 52. minucie, a jego zdobywcą był Wiktor Bogusz. 

Jarosław Stępień:

Zagraliśmy solidne zawody i na pewno trzeba pochwalić zespół. W tym starciu nie wystąpił nasz środkowy obrońca Rafał Bartoszcze, który jest filarem drużyny, także cieszy to, że nie straciliśmy w tym meczu bramki. Od stycznia obraliśmy linię budowy zespołu i powoli to zaczyna przynosić fajne efekty. Gramy trójką obrońców i pod kątem taktycznym z meczu na mecz robimy postępy. Coraz lepiej radzimy sobie również w odbiorze piłki. Największy problem w defensywie mamy z długimi piłkami i wciąż musimy pracować nad ustawieniem. Jeśli chodzi o poczynania w ofensywie, to stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, co jest na pewno pozytywne, lecz nie ma co popadać w zbyt duży optymizm, bo do startu ligi pozostało jeszcze dużo czasu. Na treningach mamy naprawdę wysoką frekwencję i chłopaki widzą, że przynosi to efekt. Mamy liczną i wyrównaną kadrę, a każdy z zawodników jest istotny. Ten sparing był dla nas bardzo wartościowy, ale nie ma co wyciągać daleko idących wniosków.


Mirosław Kosowski:

W tym meczu było widać, że jeszcze nie wytrzymujemy tempa spotkania, ale najważniejsza jest dla nas możliwość grania z wartościowym i mocnym przeciwnikiem, a takim bez wątpienia był POM Iskra Piotrowice. Gospodarze wygrali zasłużenie, a przed nami jeszcze na pewno bardzo dużo pracy, żeby wejść na odpowiednie tory przygotowań. Wydaje mi się, że najbardziej musimy popracować nad grą w defensywie. Dodatkowo zdecydowanie brakuje nam jeszcze kondycji. Będziemy dużo pracować nad wytrzymałością i grą obronną. Przeciwnik miał w tym spotkaniu za dużo miejsca na boisku i stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, także ten mecz dał nam duży obraz tego, co musimy jeszcze poprawić.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu POM Iskra Piotrowice zagra z Victorią Żmudź (14 lipca). Natomiast Włodawianka Włodawa zmierzy się z Kłosem Chełm (11/12 lipca).

POM Iskra Piotrowice – Włodawianka Włodawa 1:0 (0:0)
Bramka: Wiktor Bogusz 52′

POM: Palamar – Duda, Pietras, zawodnik testowany I, Gustaw, Bogusz, Mietlicki, Zając, Walęciuk, Lenkiewicz, Baran oraz Woźniak, Piwnicki, Wójcik, Bielak, Paco i trzech zawodników testowanych.

Włodawianka: Polak – Kwiatkowski, zawodnik testowany I, Błaszczuk, Pacek, Naumiuk, zawodnik testowany II, Skrzypek, zawodnik testowany III, Misiura, Ilczuk oraz Musz, Kamiński, Paszkiewicz, Chodziutko i zawodnik testowany IV.

fot. Kazimierz Chmiel (archiwum)