Sparing: Porażka Górnika w Tychach na zakończenie przygotowań

W ostatnim meczu kontrolnym zimowego okresu przygotowawczego piłkarze Górnika Łęczna przegrali z GKS-em Tychy 0:2. Gospodarze szybko otworzyli rezultat sobotniego starcia. Po zagraniu piłki ręką w szesnastce przez jednego z zawodników Górnika podopieczni Ryszarda Tarasiewicza otrzymali rzut karny. Do piłki podszedł Łukasz Grzeszczyk i w 9. minucie wyprowadził wyżej notowaną drużynę z Tych na prowadzenie. Łęcznianie próbowali odrobić straty, jednak szanse Przemysława Banaszaka i Tomasza Tymosiaka zakończyły się niepowodzeniem. W 34. minucie miejscowi powiększyli swoją przewagę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym najlepiej zachował się Łukasz Sołowiej, zdobywając drugą bramkę dla reprezentanta Fortuna 1. Ligi. Do przerwy tyszanie prowadzili 2:0. W drugiej połowie śląski zespół stworzył sobie kilka bardzo dobrych okazji do podwyższenia rezultatu, najbliżej szczęścia będąc w 56. minucie, gdy po indywidualnej akcji i uderzeniu Sebastiana Stebleckiego futbolówka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Patryka Rojka. Ostatecznie ekipa z Tych wygrała to spotkanie 2:0. Konfrontacja z GKS-em była dla zielono-czarnych ostatnim sparingiem przed startem rozgrywek ligowych. Już w najbliższy weekend zespół prowadzony przez Kamila Kieresia rozegra pierwszy mecz o punkty w rundzie wiosennej II-ligowych zmagań. W sobotę łęcznianie zmierzą się na wyjeździe z Elaną Toruń. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 20:08.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Grzeszczyk 9′ (rzut karny), Łukasz Sołowiej 34′

GKS: Jałocha (66′ Igaz) – Mańka, Biernat, Sołowiej, Kallaste – Steblecki (66′ Połap), Kristo (66′ J. Piątek), J. Biegański (66′ Kamavuka), Grzeszczyk, Szumilas – Lewicki (46′ Piątkowski).

Górnik: Kostrzewski (46′ Rojek) – Zagórski (72′ Cielebąk), Baranowski, Midzierski (46′ Pajnowski) (75′ Turek), Leandro (46′ Sasin) – Lewandowski (46′ Orłowski), Stromecki, Wójcik (46′ Cierpka), Tymosiak (46′ Kalinkowski), Stasiak (65′ Dzięgielewski), Banaszak (65′ Śpiączka).