Sparing: Premierowe spotkanie na naturalnym boisku posłużyło Victorii Żmudź

Piłkarze Victorii Żmudź rozegrali kolejny sparing w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Unią Białopole tym razem IV-ligowiec pokonał Start Krasnystaw 3:1. Początek pierwszej połowy nie zapowiadał spokojnego zwycięstwa ekipy ze Żmudzi. Dopiero po kilkunastu minutach podopieczni Piotra Molińskiego przejęli kontrolę nad tym spotkaniem. Lepsza gra zaowocowała bramką zdobytą w końcówce pierwszej części przez Roberta Kazubskiego. Po przerwie zawodnicy Victorii nie zamierzali odpuszczać rywalom, co zaowocowało szybkim trafieniem Piotra Leckiego. Drużyna z Krasnegostawu zdobyła bramkę kontaktową, jednak ostatecznie wynik na 3:1 ustalił Jakub Sawa. – Na pewno cieszy to, że rozegraliśmy pierwszy mecz na naturalnym boisku. Jesteśmy z tego naprawdę zadowoleni i już do końca przygotowań chcemy grać na takiej nawierzchni. W pierwszym kwadransie nie potrafiliśmy się odnaleźć, ponieważ przejście ze sztucznego boiska na naturalne wymagało czasu. Jednak wraz z upływem minut nasza gra wyglądała coraz lepiej i płynniej. Szczególnie cieszy końcówka pierwszej połowy i początek drugiej części, gdy wyglądaliśmy naprawdę dobrze. Strzeliliśmy w tym czasie dwie bramki, a można było się pokusić o jeszcze większą zdobycz. Wśród chłopaków jest duża ochota do gry i widać zwyżkę formy. To było dla nas dobre spotkanie i co najważniejsze nikt nie odniósł poważnego urazu – powiedział Piotr Moliński.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Victoria Żmudź zagra z Janowianką Janów Lubelski (7 marca, 15:00).

Start Krasnystaw – Victoria Żmudź 1:3 (0:1)
Bramki dla Victorii: Robert Kazubski 40′, Piotr Lecki 48′, Kamil Sawa 65′

Victoria: Kruczek – Skowronek, Brzozowski, Paskiv, Kazubski – K. Sawa, Sobiech, J. Sawa, Flis, Bielecki – Lecki oraz Zapał, Kasprzycki, Ścibior, Ostrowski.