Sparing: Remisowe starcie Górnika z Motorem

Remisem 2:2 zakończył się rozegrany w Łęcznej mecz kontrolny pomiędzy tamtejszym Górnikiem a Motorem Lublin. W pierwszej połowie środowego spotkania żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki rywala. Po przerwie do głosu doszli lublinianie. W 49. minucie pierwszego gola zdobył sprowadzony do Motoru z Siarki Tarnobrzeg Krzysztof Ropski. Na jego trafienie odpowiedział Dominik Lewandowski. Dwanaście minut przed końcem spotkania Ropski ponownie wpisał się na listę strzelców, pokonując Adriana Kostrzewskiego precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego. W 84. minucie rezultat tego starcia ustalił po indywidualnej akcji Dawid Dzięgielewski.

Mirosław Hajdo:

Zawsze uważałem, że jeśli się uczyć to od lepszych, stąd sparingi z drużynami z II ligi. Konfrontacja z Górnikiem Łęczna  który można potraktować jako dodatkowy trening. Trzeba było wybiegać to spotkanie. Obecnie jesteśmy dalecy od optymalnej dyspozycji. Robimy pewne założenia i grę jaką chcemy prowadzić, bo dążymy do tego, żeby być lepsi niż byliśmy do tej pory. Sądzę, że cała drużyna rozegrała nie najgorsze spotkanie jak na okres, w którym się aktualnie znajdujemy. Postawa Krzysztofa Ropskiego? On jest od tego, żeby strzelać bramki i zrobił to w tym meczu. Czy błysnął? Ktoś też musi podać mu piłkę, żeby mógł zdobywać gole. Przed nami mecze mistrzowskie i zobaczymy, jak się w nich zaprezentuje.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Górnik Łęczna zmierzy się ze Stalą Rzeszów (25 stycznia w Rzeszowie, 12:00). Natomiast Motor Lublin zagra z Resovią (25 stycznia w Rzeszowie, 13:00).

Górnik Łęczna – Motor Lublin 2:2 (0:0)
Bramki: Dominik Lewandowski 66′, Dawid Dzięgielewski 84′ – Krzysztof Ropski 49′, 78′

Górnik: Rojek (46′ Kostrzewski), Sasin (46′ Zagórski), Baranowski (46′ Jaroszyński), Midzierski, Leandro (46′ Turek), Goliński (46′ Szczerba), Tymosiak (46′ Dzięgielewski), Wójcik (70′ Cielebąk), Stromecki (70′ Witek), Stasiak (46′ Lewandowski), Wojciechowski (46′ Banaszak).

Motor: (I połowa) Olszewski – Gruszkowski, Grodzicki, Cichocki, zawodnik testowany I, Kunca, Duda, Kumoch, Swędrowski, Nowak, Paluch; (II połowa) Kalinowski, Kraśniewski (60′ Zbiciak), Kajpust, zawodnik testowany II, Rymek, Król, Darmochwał (74′ Duda), Ceglarz, Ropski.