Sparing: Skuteczna Avia lepsza od Lewartu

Kolejny mecz kontrolny rozgrywany w trakcie letniego okresu przygotowawczego zakończył się zwycięstwem Avii Świdnik. W konfrontacji dwóch III-ligowych drużyn ekipa ze Świdnika pokonała beniaminka rozgrywek, zespół Lewartu Lubartów 5:2. Po pierwszej połowie środowej konfrontacji podopieczni Łukasza Mierzejewskiego prowadzili 2:0. Wynik otworzył Wojciech Białek, wykorzystując jedenastkę, a chwilę później dośrodkowanie z rzutu rożnego doświadczonego napastnika skutecznym uderzeniem zakończył jeden z trzech zawodników testowanych w tym starciu przez żółto-niebieskich. Po przerwie świdniczanie powiększali swoją przewagę. Kolejne dwa rzuty karne na gole zamienili Białek i Paweł Uliczny, przez co w 70. minucie było już 4:0. W końcówce dwie bramki dla Lewartu zdobył Łukasz Najda. Na listę strzelców wpisał się również Eryk Ceglarz, a spotkanie zakończyło się rezultatem 5:2 na korzyść Avii. – Podobnie jak w poprzednim meczu ze Świdniczanką Świdnik Mały, również w tym spotkaniu stworzyliśmy sobie wiele sytuacji. Tym razem nasza skuteczność była lepsza. Doszły do tego rzuty karne, w których również się nie pomyliliśmy. To bardziej cieszy niż sam wynik spotkania. Szczególnie dobrze zaprezentowaliśmy się w pierwszej połowie. Po zmianie stron straciliśmy niepotrzebne bramki, ale myślę, że Lewart Lubartów w pełni na nie zasłużył. Nie ustrzegliśmy się kilku innych błędów i musimy być mocniej skoncentrowani w obronie, starając się te pomyłki zminimalizować. W sprawach transferowych, to oficjalnie ogłoszono już pozyskanie młodego Patryka Drozda z rocznika 2002. To ciekawy zawodnik z potencjałem, z którym będziemy dużo pracować, aby jego rozwój przebiegał prawidłowo. Poza nim dwóch testowanych graczy jest blisko dołączenia do kadry. Natomiast w przypadku trzeciego w grę wchodzą kwestie finansowe, więc trzeba by go ewentualnie wykupić, co może być nieco trudniejsze – mówi Łukasz Mierzejewski.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Avia Świdnik zmierzy się z Granitem Bychawa (15 lipca). Natomiast Lewart Lubartów zagra ze Stalą Kraśnik (11 lipca, 12:00).

Avia Świdnik − Lewart Lubartów 5:2 (2:0)
Bramki: Wojciech Białek 29′ (rzut karny) 66′ (rzut karny), zawodnik testowany 33′, Paweł Uliczny 70′ (rzut karny), Eryk Ceglarz 82′ − Łukasz Najda 80′, 88′

Avia: Sobieszczyk − zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Niewęgłowski, Kuliga, Wójcik, K. Mroczek, Uliczny, Maluga, B. Mroczek, Białek oraz Drozd, Borkowski, Ceglarz, Poleszak, Szpak, Plesz i zawodnik testowany III.

Lewart: Wójcicki − Michałów, Budzyński, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Pożak, Buczek, Fularski, Szczotka, Najda, Żelisko oraz Długosz, Ponurek, Nowak, Aftyka, Majewski, Niewiński, Duda i zawodnik testowany III.