Sparing: Sparta powtórzyła wynik sprzed dwóch tygodni

W piątek sparing z Sokołem Konopnica rozegrała Sparta Rejowiec Fabryczny. Oba zespoły w tej konfrontacji znalazły drogę do bramki przeciwnika jedynie w pierwszej części meczu. O gola lepsi okazali się podopieczni Bartosza Bodysa, notując tym samym drugie zwycięstwo z rzędu wynikiem 2:1. − Rozegraliśmy kolejny sparing po dwóch tygodniach samych treningów. Chciałem, żeby chłopcy popracowali na większych obciążeniach. W międzyczasie dopinaliśmy temat transferów, aczkolwiek liczymy, że jeszcze dwóch innych zawodników może nas jeszcze wzmocnić. To piłkarze, którzy wystąpili na pozycji bramkarza oraz skrzydłowego. Z chęcią widzielibyśmy ich w naszym zespole, ale ta kwestia powinna się rozwiązać w najbliższym tygodniu. Natomiast oficjalnie do naszej kadry dołączył młodzieżowiec z rocznika 2000 Michał Kić, środkowy pomocnik Marcin Borówka, a także Paweł Figura i Mateusz Karwowski, dwóch 17-latków z BKS-u Lublin, którzy na pewno wstrzykną sporo młodej krwi w zespół. Poza tą czwórką udało nam się dojść do porozumienia z akademią Górnika Łęczna w sprawie bramkarza Jakuba Kamińskiego. Jego wypożyczenie zostało skrócone, a my poszukiwaliśmy kogoś na tę pozycję i Kuba dołączy do nas na ten sezon. W Łęcznej będzie trenował oraz kontynuował swoją naukę, ale zagra z nami w IV lidze. Co do samego spotkania to powoli zaczynamy wprowadzać sposób, jaki chciałbym, byśmy prezentowali w lidze. Cieszą momenty, w których można było wychwycić zagrania wyćwiczone na treningach. Widoczna jest również poprawa w organizacji gry całej drużyny, względem tego, co prezentowaliśmy wcześniej. Nasza pierwsza bramka to stały fragment gry rywala i książkowy kontratak zakończony trafieniem Przemka Jasińskiego. Z kolei druga padła po naszym stałym fragmencie, po którym ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Co prawda nie mogłem w tym spotkaniu skorzystać z czterech graczy, ale dzięki temu miałem okazję, by nieco pokombinować z ustawieniem, przez co wiem, że w razie potrzeby mamy alternatywę do innych rozwiązań. Wraz ze zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi czeka nas więcej gier kontrolnych, więc myślę, że w płynny sposób przejdziemy z treningów do rytmu meczowego − komentuje Bartosz Bodys.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Sparta Rejowiec Fabryczny zagra z Ładą 1945 Biłgoraj (17 lipca, 19:00). Natomiast dwa dni wcześniej rozegra zaległy mecz półfinału Pucharu Polski ChOZPN ze Startem Krasnystaw (15 lipca, 17:30).

Sokół Konopnica − Sparta Rejowiec Fabryczny 1:2 (1:2)
Bramki: Jarosław Wójcik − Przemysław Jasiński x2
Sokół: Borzęcki − P. Wójcik, Sowiński, Obara, Ryba, Młynarczyk, J. Wójcik, Ponikowski, Wrzyszcz, Kosidło-Wąsik, Aftyka oraz Kufrejski, Dudek, Lewandowski.
Sparta: Kamiński − Figura, Oleksiejuk, Kić, Hawerczuk, Starok, Wołos, Borówka, Jasiński, zawodnik testowany I, Kuśmierz oraz Sienkiewicz, Kasperek, Huk, zawodnik testowany II.
fot. Sparta Rejowiec Fabryczny (archiwum)