Sparing: Stal rozgromiła odmłodzoną Ładę

Sparing: Stal rozgromiła odmłodzoną Ładę

Kolejną wygraną w letnim okresie przygotowawczym zanotowali piłkarze Stali Kraśnik. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Powiślakiem Końskowola 2:0, tym razem podopieczni Bohdana Bławackiego pokonali kolejnego IV-ligowca, gromiąc w Biłgoraju tamtejszą Ładę 6:1. Hat-tricka w tym starciu zanotował Ernest Skrzyński. Co ciekawe zawodnik kraśnickiego zespołu zdobył wszystkie trzy bramki, wykorzystując rzuty karne.

Bartłomiej Kowalik:

Uważam, że to był bardzo pożyteczny sparing dla naszej drużyny zakończony wysokim zwycięstwem gości z Kraśnika. Moja ekipa walczyła i myślę, że najlepszym zawodnikiem naszego zespołu był Dariusz Kuliński. Sądzę, że rozegrał bardzo dobre spotkanie i jako jeden ze starszych piłkarzy dawał świetny przykład tym młodym chłopakom. Jednak różnica między nami a Stalą była bardzo duża i widoczna, o czym świadczy wynik tej konfrontacji. Mamy swoje różne problemy, ale przede wszystkim na tę chwilę nasza kadra jest złożona ze zbyt małej liczby piłkarzy. Potrzebujemy wzmocnień i rywalizacji w zespole.


Bohdan Bławacki:

Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu i mogliśmy strzelić jeszcze cztery bramki. Po przerwie zmieniliśmy ustawienie i wyglądało to trochę chaotycznie. Wprowadziłem kilku młodych zawodników, którzy spróbowali gry w nowych schematach taktycznych i mieliśmy kilka dogodnych sytuacji. Dobrze, że wysoko wygraliśmy. Staramy się w meczach materializować to, co wykonujemy na treningach. Graliśmy szybko piłką na jeden-dwa kontakty i to wystarczyło do osiągnięcia takiego wyniku. Wzmocnienia kadry? Chcemy pozyskać jeszcze kilku zawodników, tak żeby nasza ławka nie była zbyt krótka. Chodziłoby mi o bramkarza, jeszcze jednego zawodnika do formacji środkowej oraz napastnika. 

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Łada 1945 Biłgoraj zagra z Sokołem Sieniawa (8 lipca). Z kolei Stal Kraśnik zmierzy się z Tomasovią Tomaszów Lubelski (8 lipca, 16:00).

Łada 1945 Biłgoraj – Stal Kraśnik 1:6 (0:5)
Bramki: Mateusz Koguc – Kacper Nastałek x2, Ernest Skrzyński x3, Jakub Czelej

Łada: Szawara – Raduj, Kuliński, Kupiec, Kapuśniak, Paćkowski, Larwa, Birut, Hanas, Nawrocki, Branewski oraz Koguc, Czok, Deryabin.

Stal: Borusiński (68′ Poleszak) – Gajewski (68′ Kisiel), Dyszy, Dwórzyński, Michalak (68′ Wójtowicz), Popiołek, Skrzyński (68′ Pietrzak), Czelej, Cygan (68′ Bartoś), Nastałek, zawodnik testowany (46′ zawodnik testowany II).

fot. Jacek Nowoświatłowski

0 0 vote
Article Rating