Sparing: Włodawianka pewnie pokonała rywala z klasy okręgowej

Okres przygotowawczy dla drużyn IV ligi lubelskiej już niemal w pełni. Jedną z ekip, która w ostatnim czasie najczęściej rozgrywa mecze towarzyskie, jest Włodawianka Włodawa. Kolejny sparing piłkarze włodawskiego zespołu rozegrali we wtorkowy wieczór, gdy zmierzyli się z Polesiem Kock. Podopieczni Mirosława Kosowskiego pewnie pokonali niżej notowanego rywala, zwyciężając 5:2. – W tym meczu staraliśmy się sprawdzić kilku młodych zawodników. Postanowiłem, że od początku zagrają piłkarze testowani. Pierwsze minuty nie były dla nas udane i straciliśmy dwie bramki. Z czasem nasza gra wyglądała lepiej. Do przerwy udało nam się dogonić wynik. W drugiej połowie byliśmy zespołem dominującym. Mieliśmy więcej akcji ofensywnych, po których mogliśmy strzelić jeszcze kilka goli. Uważam, że to był dla nas pożyteczny sprawdzian. Najważniejsze, że wszyscy zawodnicy są zdrowi i można było rozegrać fajne zawody – opowiada Mirosław Kosowski.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Włodawianka Włodawa zmierzy się ze Spartą Rejowiec Fabryczny (19 czerwca).

Polesie Kock – Włodawianka Włodawa 2:5 (2:2)
Bramki dla Włodawianki: Piotr Pacek x4, Michał Szałachowski

Włodawianka: Paszkiewicz – Misiura, Błaszczuk, Naumiuk, zawodnik testowany I – Skrzypek, zawodnik testowany II, Szałachowski, zawodnik testowany III, Waszczyński – Pacek oraz Kamiński, Ilczuk, Chodziutko i dwóch zawodników testowanych.