Sparing: Wysokie zwycięstwo Wisły Puławy w pierwszym meczu kontrolnym

Sparing: Wysokie zwycięstwo Wisły Puławy w pierwszym meczu kontrolnym

Wisła Puławy ma już za sobą pierwszy sparing podczas przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2020/2021 grupy IV III ligi. Duma Powiśla rozpoczęła gry kontrolne z wysokiego C, pokonując imienniczkę z Sandomierza aż 6:0. − Za nami kilkanaście dni wspólnych zajęć. Aktualnie pracujemy nad motoryką i działaniami techniczno-taktycznymi. Moi zawodnicy byli głodni gry z przeciwnikiem, choć również zmęczeni, bo w ostatnich dniach przeprowadziliśmy ciężkie jednostki treningowe. Mierzyliśmy się z zespołem, który przechodzi reaktywację. Wynik rywalizacji jest zawsze istotny, natomiast nie najistotniejszy. Jednak musimy uczyć się zwyciężania, bo to jest podstawa w sporcie. Najważniejsze, że nie przytrafiły się poważniejsze kontuzje. Wystąpiło u nas dwóch zawodników testowanych, których pozyskaniem jesteśmy zainteresowani. Trwa okienko zimowe, więc zobaczymy, jak do tego podejdą ich kluby macierzyste. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to ci piłkarze do nas dołączą. Na ostateczne rozstrzygnięcia trzeba będzie poczekać jeszcze kilka dni. Jesteśmy zadowoleni z ich występu, zarówno z podejścia i zaangażowania drużyny, jak i z całego spotkania. Niewykluczone, że w kolejnym sparingu pojawią się nowe twarze, ale z pewnością nie będzie to spora grupa. Poszukujemy młodzieżowców nie tylko pod kątem najbliższej rundy, ale także przyszłości. Staramy się przede wszystkim korzystać ze swoich piłkarzy, bo większa liczba sprawdzanych zawodników z zewnątrz skutkuje tym, że tutejsi gracze, mówiąc kolokwialnie, cierpią. Dlatego też nie przykładamy dużej wagi do tego, że musimy kogoś testować − mówi trener Wisły Puławy Mariusz Pawlak.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Wisła Puławy zmierzy się z Lublinianką (27 stycznia, 16:00).

Wisła Puławy − Wisła Sandomierz 6:0 (1:0)
Bramki: Adrian Paluchowski 8′, Bartłomiej Bartosiak 47′ (rzut karny), 51′ (rzut karny), Emil Drozdowicz 48′, 85′, Mateusz Pielach 82′

Wisła Puławy: Kołotyło (46′ Owczarzak) − Cheba (68′ zawodnik testowany I), Kuban (68′ K. Puton), Pielach, Brągiel (68′ Gałązka), Piotrowski (46′ Kąkol), Kondracki (46′ Cyfert), K. Puton (46′ Bartosiak), zawodnik testowany I (46′ Zając), Kacprzycki (46′ zawodnik testowany II), Paluchowski (46′ Drozdowicz).

Wisła Sandomierz: (I połowa, skład wyjściowy) Pietrasik − zawodnik testowany I, Kajpust, zawodnik testowany II, Kuśmierczyk, Kołoczek, Tyl, zawodnik testowany III, Zawiślak, Charszla, Klockowski.
(II połowa, skład wyjściowy) zawodnik testowany IV − zawodnik testowany V, Kajpust, Kołoczek, zawodnik testowany VI, Siedlecki, Spring, Worotyński, Klockowski, Zawiślak, zawodnik testowany VII.

fot. Wisła Puławy/Robert Nowak