Sparing: Wzmocniony Kłos rozbił Włodawiankę

Sparing: Wzmocniony Kłos rozbił Włodawiankę

Pierwsze zwycięstwo w trakcie przygotowań do rundy jesiennej rozgrywek IV-ligowych odnieśli piłkarze Kłosa Chełm. Ekipa prowadzona przez Roberta Tarnowskiego pokonała w Rożdżałowie Włodawiankę Włodawa 3:0 po dwóch bramkach Pawła Fornala i jednym trafieniu Pawła Wójcickiego. Co ciekawe, to był drugi sparing Kłosa i Włodawianki w trwającym okresie przygotowawczym. 5 czerwca podopieczni Mirosława Kosowskiego rozgromili ekipę z powiatu chełmskiego 5:0. 

Robert Tarnowski:

Piłka nożna to taki sport, w którym gra się z tym samym przeciwnikiem dwa razy w ciągu miesiąca, a wyniki są zupełnie inne. Sądzę, że ten mecz dobrze nam się ułożył. Graliśmy konsekwentnie, a zespół tworzył monolit. Po kontraktach mieliśmy wiele sytuacji bramkowych i byliśmy po prostu lepsi od Włodawianki. Przeciwnicy również mieli w tym starciu swoje szanse, ale podsumowując całe spotkanie, nasza wygrana była jak najbardziej zasłużona. Wzmocnienia kadry? Pozyskaliśmy młodych zawodników z Chełmianki, którzy skończyli wiek juniora i nie mieliby możliwości gry w tej ekipie po ostatnich transferach klubu z Chełma. Naszą drużynę wzmocnili Paweł Wójcicki, Kamil Leśniak i Jakub Rak. Dodatkowo z Lewartu Lubartów przeszedł do nas Mateusz Filipczuk. Z kolei z Bronowianki Kraków wrócił nasz wychowanek bramkarz Mariusz Bożek


Mirosław Kosowski:

Uważam, że rozegraliśmy słabe spotkanie. Brakowało nam dokładności w operowaniu piłką i zdecydowania, a przede wszystkim bardzo widoczne były duże braki w przygotowaniu motorycznym. Wynik tego meczu nie mógł inny niż zwycięstwo gospodarzy, którzy byli od nas lepsi. Aktualnie mamy wąską kadrę. Trenuje 10-12 chłopaków, także trudno mówić o systematycznej pracy. Mamy swoje problemy, które pojawiły się z różnych względów. Jednak myślę, że w najbliższym tygodniu wszystko wróci do normy, a nasza gra w kolejnych sparingach będzie wyglądała lepiej.

NASTĘPNY SPARING

W kolejnym meczu Kłos Chełm zagra w półfinale Pucharu Polski ChOZPN z Chełmianką Chełm (15 lipca). Z kolei Włodawianka Włodawa zmierzy się w następnym sparingu ze Startem Krasnystaw (18 lipca).

Kłos Chełm – Włodawianka Włodawa 3:0 (1:0)
Bramki: Paweł Fornal x2, Paweł Wójcicki

Kłos: Bożek – Leśniak, Rutkowski, Flis, Siatka, K. Rak, Krawiec, Wójcicki, Fornal, Filipczuk, Kamola oraz Łopąg, P. Poznański, Jabłoński, J. Rak, Kowalski.

Włodawianka: Polak – Gontarz, Naumiuk, Błaszczuk, Waszczyński, Chodziutko, Ilczuk, Welman, Skrzypek, Magdysz, Kamiński oraz Kawalec, Misiura.

fot. Grzegorz Usydus (archiwum)