Sporo zmian w Górniku Łęczna przed nowym sezonem

W poniedziałek na pierwszym treningu spotkały się piłkarki nożne Górnika Łęczna. Na premierowych zajęciach pojawiły się dwadzieścia cztery zawodniczki, ale w porównaniu z poprzednim sezonem, w zespole doszło do wielu zmian.

Z klubem z Łęcznej rozstały się: Klaudia Kowalska (zakończenie kariery), Patrycja Balcerzak (SC Sand), Gabriela Grzywińska (Medyk Konin), Krystyna Sikora (powrót do Stanów Zjednoczonych), Alicja Materek (AZS PWSZ Wałbrzych), Weronika Zawistowska, Patrycja Rogalska Ana Jelencić.

Do ekipy mistrza Polski dołączyły za to: bramkarka Danuta Paturaj (UKS SMS Łódź), pomocniczki Natalia Hryb i Alona Kovtun (obie Olimpia Szczecin) oraz napastniczki Nikola Karczewska (UKS SMS Łódź) i Klaudia Lefeld z AZS PSW Biała Podlaska, która w Łęcznej pojawi się po 15 lipca. Natomiast we wtorek treningi z drużyną wznowią Emilia Zdunek i Alicja Dyguś, a w środę Ewelina Kamczyk, które dostały więcej dni wolnego.

Ekipa z Łęcznej w ramach przygotowań do sezonu, tradycyjnie weźmie udział w turnieju towarzyskim Amber Cup (17-21 lipca). Poza gospodyniami Gintrą-Universitetas Szawle, podopieczne Piotra Mazurkiewicza zmierzą się na nim z Czarnymi Sosnowiec i estońskim FC Flora. – Przez najbliższy tydzień będziemy trenować popołudniami i będzie to mikrocykl wprowadzający. Potem czeka nas wyjazd do Szawle. Po nim wracamy do siebie i przygotowujemy się do Ligi Mistrzyń – mówi trener Górniczek.

fot. GKS Górnik Łęczna (archiwum)

0 0 votes
Article Rating