Sporting – Raków skrót i wynik meczu, bramki wideo

Sporting – Raków skrót i wynik meczu, bramki wideo
źródło: Viaplay

Za nami pojedynek Sporting – Raków w ramach fazy grupowej Ligi Europy. W tym meczu działo się sporo! Niestety, Raków nie zdołał wygrać. Zobaczcie Sporting – Raków skrót wideo.

Skrót meczu Sporting – Raków (2:1) – bramki wideo

Jak padały Sporting – Raków bramki w meczu fazy grupowej Ligi Europy? Koniecznie zapoznajcie się z poniższymi materiałami. Trzeba przyznać, że tym razem kontrowersji nie brakowało.

Jeżeli chodzi o Sporting – Raków skrót, to na pewno na uwagę zasługuje przede wszystkim sytuacja z 10. minuty. Wówczas Racovitan faulował jednego z rywali. Sędzia – wydaje się, że słusznie – wskazał na wapno. Rzut karny na bramkę zamienił po chwili Goncalves.

Ale to nie koniec. Niestety, Racovitan został wyrzucony z boiska! Czy czerwona kartka to nie za wiele w tej sytuacji? Internauci momentalnie zaczęli grzmieć. Ten temat na tapet wzięli też eksperci Viaplay.

– Czy ta czerwona kartka to nie jest zbyt surowa podwójna kara? – zastanawiał się dziennikarz Viaplay i meczyki.pl Radosław Przybysz.

– Zawsze jest kwestia interpretacji. Często się mówi, że już nie ma podwójnego karania. Tu nie chodzi o brutalny faul, ale o to, że to był faul niewynikający z walki o piłkę. Tak to zinterpretował sędzia – odpowiedział mu Tomasz Urban.

– Moim zdaniem bardzo, bardzo surowa decyzja dla Rakowa, aczkolwiek pewnie sędzia się z niej wybroni. Oczywiście, nie jest to bezpośrednia walka o piłkę, natomiast w takiej sytuacji to zawsze kwestia interpretacji – kontynuował Urban.

Cóż, sędziowie czasami podejmują kontrowersyjne, bardzo kontrowersyjne decyzje. Ta, o którą pokusił się albański arbiter, była co najmniej mocno dyskusyjna. 

“Nasi eksperci nie mają wątpliwości. Czerwona dla Racovițana to przesada!” – spostrzegło Viaplay na platformie X.

Jeżeli chodzi o Sporting – Raków gole, to pierwszy – jak już wspomnieliśmy – w 14. minucie padł z rzutu karnego, a zdobył go Goncalves. Drugie trafienie wywalczył ten sam zawodnik – również z rzutu karnego, w 52. minucie.

W 71. minucie doczekaliśmy się bramki dla Rakowa – trafił Milan Rundić. Ostatecznie padł wynik 2:1.

Zobaczcie gole z meczu Sporting – Raków: