Stal rekompensuje sobie problemy z treningami w sparingach

Stal Kraśnik umiejętnie korzysta z ostatnich gier sparingowych. W piątek drużyna Daniela Szewca pokonała na wyjeździe drugi zespół lubelskiej klasy okręgowej, czyli rezerwy Wisły Puławy. Opiekuna niebiesko-żółtych martwi jedynie to, że jego podopieczni nie mogą trenować na pełnowymiarowym boisku.

KOMENTARZE TRENERÓW

Bartłomiej Kursa:Spotkanie było dla nas naprawdę trudne, bo Stal Kraśnik postawiła bardzo wysoko poprzeczkę. Rywale grali wysoko, agresywnie, bardzo szybko do nas doskakiwali. Przez ten wysoki pressing mieliśmy czasem problemy z utrzymywaniem się przy piłce. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo bojaźliwie. U nas było mało ruchu, mało posiadania piłki i przede wszystkim byliśmy zbyt wolni w obronie. Z tego elementu wraz z trenerem Robertem Złotnikiem jesteśmy niezadowoleni. Druga odsłona była szarpaniną, wymianą ciosów. Myślę, że Stal zasłużenie wygrała to spotkanie, wystarczy pogratulować dobrej postawy zawodnikom rywala. My na pewno wyciągniemy wnioski, bo był to bardzo obiecujący i potrzebny sparing. Na początku marca zmieniliśmy trening, przechodzimy teraz szybsze, bardziej zdecydowane ćwiczenia przygotowując się do pierwszego meczu z POM-em Piotrowice.

Daniel Szewc:Mecz był ciekawy, bo młodzież Wisły naprawdę fajnie wygląda taktycznie i fizycznie. Rywale nie odstawiali nóg. Spotkanie było wyrównane, aczkolwiek udało nam się stworzyć kilka stuprocentowych sytuacji. Szczególnie druga połowa była wyrównana, choć znów to my mieliśmy więcej okazji do strzelenia gola. Myślę, że wynik mógł być zdecydowanie wyższy. Naszą bolączką jest to, że nie możemy trenować na pełnowymiarowej murawie. Cieszy zwycięstwo, choć bardziej wolałbym mieć możliwość potrenowania na normalnym obiekcie. Płyta jest zmrożona i mimo że mamy oświetlenie, nie jesteśmy w stanie skorzystać z boiska. Pewnie wszyscy z wyjątkiem Hetmana i Lublinianki mają takie problemy, więc nie ma co marudzić i trzeba korzystać z tego, co się ma. Kadra powoli się krystalizuje, będziemy finalizować ostatnie transfery.

NASTĘPNE SPARINGI

Wisła zagra 7 marca o godzinie 18:00 w Puławach z Unią Wilkołaz. Stal zmierzy się w następny weekend (dzień i godzina w trakcie ustalania) w Kraśniku z Tomasovią Tomaszów Lubelski.

Wisła II Puławy – Stal Kraśnik 0:3 (0:1)
Bramki: Jakub Czelej 20’, Filip Drozd 55’, 70’

Wisła II: Zolech – Kusal, Czeranowski (46’ Sekuła), Dębowski, Łukaszuk (46’ Pacocha) – Litwiniuk, Sadura (60’ Bernat), Plesz (57’ Szymanek), Szymankiewicz, Brzeski – Żelisko.

Stal: Ciołek – zawodnik testowany, Pietroń, Orzeł, Leziak – Czelej, Matysiak, Skrzyński, Fornal – Drozd, Król oraz Wojtaszek, Lutsyk, Pluder, Andruszak, J. Woźniak.

fot. FKS Stal Kraśnik

0 0 vote
Article Rating