Stal Rzeszów – Ruch Chorzów typy, kursy, zakłady (08.08.2022)

W Chorzowie absolutnie nikt nie ukrywa, że nadrzędnym celem tej drużyny jest pewny awans do piłkarskiej elity. Czy rezultat batalii z rzeszowianami przybliży tę ekipę do jego realizacji? Stal Rzeszów – Ruch Chorzów typy, kursy, zakłady.

Stal Rzeszów – Ruch Chorzów typy warte uwagi

Tak przedstawiają się dziś Stal Rzeszów – Ruch Chorzów zakłady, którym warto przyjrzeć się zdecydowanie bliżej:

Wielkie ambicje

Wielkie oczekiwania i równie spore ambicje to coś, co bez wątpienia łączy na ten moment zespoły z Rzeszowa oraz Chorzowa. Ruch po licznych perypetiach finansowo-organizacyjnych wrócił wreszcie na dobre tory i w miarę pewnym krokiem wraca do należnego im miejsca, a więc najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. W stolicy województwa podkarpackiego o podobnych problemach nikt raczej nigdy nie słyszał. Stal to bowiem klub zorganizowany wręcz perfekcyjnie. Do pełni szczęścia brakuje tylko sukcesów na niwie sportowej. To jednak niebawem ma podobno ulec zmianie.

stal-rzeszow-ruch-chorzow-typy

Inauguracja sezonu 2022/2023 zdecydowanie lepiej udała się  z pewnością w zespole dowodzonym przez trenera Jarosława Skrobacza. Dobra dyspozycja Niebieskich pozwoli im naszym skromnym zdaniem na wygranie przynajmniej jednej z połów tego poniedziałkowego starcia. Widzowie zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Rzeszowie nie powinni być jednocześnie świadkami zbyt wielu bramek. Oba zespoły będą prawdopodobnie skupione na defensywie, a o ewentualnym triumfie może zadecydować zaledwie jedno cenne trafienie.

Ostatnie bezpośrednie mecze

  • Stal – Ruch 1:2
  • Ruch – Stal 0:0
  • Ruch – Stal 0:0

Historia bezpośrednich starć pomiędzy obiema ekipami nie jest zbyt bogata. Da się jednak odczytać z niej jedno. Wielkich emocji te pojedynki raczej nigdy nie dostarczały. Ciekawe, czy podobnie będzie także i tym razem.

Ostatnie mecze Stali

  • Stal – Górnik Łęczna 1:0
  • Stal – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:0
  • Puszcza Niepołomice – Stal 2:1

Ubiegłotygodniowe zwycięstwo nad Górnikiem Łęczna było premierową wygraną Stali na drugim poziomie rozgrywkowym. Ambicje tego zespołu są jednak zdecydowanie większe. Ciężko jednak stwierdzić, czy to tylko początek dobrej serii, czy też może chwilowe przebudzenie, które nie zwiastuje zupełnie niczego.

Ostanie spotkania Ruchu

  • Ruch – Puszcza 2:0
  • Ruch – Znicz 2:0
  • Chrobry – Ruch 0:2

Wyniki osiągane przez chorzowian zdają się być wreszcie takie, jakich oczekują od nich najwierniejsi kibice. Jak długo będzie trwał taki stan? Tego nie wie nikt.

Kiedy i o której odbędzie się mecz Stal Rzeszów – Ruch Chorzów?

Start rywalizacji przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie zaplanowano na godz. 18:00 w dniu 8 sierpnia 2022 roku.

Gdzie oglądać Stal Rzeszów – Ruch Chorzów?

Relacja na żywo z tego arcyciekawego pojedynku odbędzie się na antenach stacji Polsat Sport.

Na polskim podwórku w poniedziałkowe popołudnie będzie miał też miejsce inny równie ciekawy mecz. Mowa tu konkretnie o rywalizacji pomiędzy Wisłą Płock a legnicką Miedzią.