Stało się! Unia Hrubieszów w okręgówce…

To już pewne. Unia Hrubieszów w sezonie 2017/2018 zagra w zamojskiej klasie okręgowej. Podopieczni Dariusza Herbina wszelkie szanse na utrzymanie w IV lidze stracili po czwartkowej porażce 0:2 z Kłosem Chełm.

KOMENTARZE TRENERÓW

Marek Tarnowski:Widać było, że drużyna Unii Hrubieszów była zdeterminowana, żeby urwać w tym spotkaniu punkty. Myślę, że duży wpływ na przebieg meczu miało to, że to my pierwsi strzeliliśmy gola. Prowadziliśmy po bardzo fajnej akcji. Wyszliśmy z kontratakiem. Alan Chmiel zagrał prostopadłą piłkę do Łukasza Drzewickiego, który podał do nadbiegającego w pole karne Kamila Olędra. Ten ostatni z odległości ośmiu metrów dopełnił tylko formalności. Rywale mieli swoje sytuacje i kilka razy było groźnie pod naszą bramką. Jeśli chodzi o przebieg gry, to raczej był to wyrównany mecz. Pod koniec spotkania raz jeszcze udało nam się zaskoczyć przeciwnika. Z narożnika pola karnego piłkę po długim rogu uderzył Sławomir Wyrostek. Po tej akcji było już widać tylko frustrację piłkarzy Unii Hrubieszów. Walczyli, ale byli już pogodzeni z porażką.

Dariusz Herbin:O naszej porażce zadecydowały mniejsze umiejętności piłkarskie, brak doświadczenia i zorganizowania. Druga bramka w tym spotkaniu jest dla nas odpowiedzią na cały sezon 2016/2017. Przeciwnicy mieli rzut wolny, nasz najbliżej stojący zawodnik stanął z boku i to wszystko. Pozostali byli zajęci ustawianiem muru, w wyniku czego piłkarz Kłosa podszedł do piłki i bez niczego trafił do siatki. To tylko odzwierciedla poziom naszego zespołu.

Kłos Chełm – Unia Hrubieszów 2:0 (1:0)
Bramki: Kamil Olęder 20’, Sławomir Wyrostek 80’

Kłos: Porzyc – K. Gierczak, Kowalski, Poznański, Świderski, Bala, Flis, Chmiel (63’ Huk), Drzewicki (77’ Siatka), Olęder (55’ Wyrostek), P. Gierczak (82’ Wojtal)

Unia: Dobromilski – Oleksiuk (52’ Zając), Mikulski (15’ Pietrusiewicz), Wiejak, Kazan, Fulara, Poterucha, Goch, Podgórski, Filipczuk (75’ Garbacz), Pańko (69’ M. Oleszczuk)

Żółte kartki: Michał Siatka – Michał Wiejak, Mariusz Podgórski, Aleksander Poterucha
Sędziował: Piotr Kasperski (Lublin).