Stoper Górnika Łęczna zatrzymał Niemców!

W poniedziałek reprezentacja Polski U21 (rocznik 1995 i młodsi) zremisowała bezbramkowo z Niemcami w meczu rozegranym w ramach Turnieju Czterech Narodów. Podział punktów pozwolił Biało-Czerwonym na zachowanie pierwszego miejsca w tabeli. Spory udział w uzyskaniu korzystnego rezultatu miał środkowy defensor Górnika Łęczna – Jan Bednarek.

Wypożyczony z Lecha Poznań 19-latek rozegrał całe spotkanie i pokazał się w nim z dobrej strony. Co prawda przez większą część meczu stroną dominującą byli Niemcy, to polska defensywa i nieźle dysponowany Mateusz Kuchta nie pozwolili im się pokonać.

Remis 0:0 pozwolił Biało-Czerwonym zachować pozycję lidera Turnieju Czterech Narodów. Jeżeli Polacy wygrają marcowe starcie z Włochami – najprawdopodobniej obronią tytuł najlepszej drużyny w rozgrywkach, po który sięgnęli w sezonie 2014/2015.

Niemcy – Polska 0:0

Polska: Mateusz Kuchta – David Niepsuj, Gracjan Horoszkiewicz, Jan Bednarek, Patryk Stępiński (85′ Mateusz Wdowiak) – Karol Angielski (46′ Jakub Łukowski), Jarosław Kubicki (46′ Marcin Cebula), Lukas Klemenz, Dawid Kort (68′ Adrian Cierpka), Bartłomiej Smuczyński (46′ Arkadiusz Reca) – Oskar Zawada (46′ Sebastian Musiolik).

0 0 votes
Article Rating