Sylwetka znanego sportowca z Lubelszczyzny: Sebastian Szymański

Sylwetka znanego sportowca z Lubelszczyzny: Sebastian Szymański

Coraz lepiej na rosyjskich stadionach radzi sobie wychowanek TOP-u 54 Biała Podlaska, który w maju tego roku podpisał pięcioletni kontrakt z Dinamo Moskwa. 20-letni pomocnik w niedzielnym meczu 16. kolejki rosyjskiej Premier Ligi zdobył gola na wagę trzech punktów. Jego klub mierzył się wówczas z Rubinem Kazań.

Sebastian Szymański urodził się 10 maja 1999 roku w Białej Podlaskiej. W swojej dotychczasowej karierze występował w trzech klubach: w TOP-ie 54 Biała Podlaska, Legii Warszawa oraz Dinamo Moskwa.

Największe sukcesy odnosił ze stołecznym klubem, do którego trafił w 2013 roku. W sezonie 2015/2016 wystąpił w dwunastu meczach drużyny rezerw Wojskowych, w których strzelił jednego gola (przeciwko Polonii Warszawa). Do pierwszej drużyny Szymański został włączony przed sezonem 2016/2017, a na debiut czekał do 7 lipca 2016 roku. Pomocnik z Białej Podlaskiej w jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce zadebiutował w Superpucharze Polski, w którym Legia mierzyła się Lechem Poznań. Superpuchar zawsze przyciągają fanów piłki nożnej na stadion przed telewizorami i… do zakładów bukmacherskich. Jeśli lubisz sport i szukasz dodatkowego dreszczyku emocji może postawić kupon? Zwłaszcza, że bonus bez depozytu u bukmachera online można znaleźć w prosty sposób. Wystarczy sprawdzić stronę online i kliknąć recenzję

Natomiast debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej przypadł na sierpień tego samego roku, podczas spotkania z Arką Gdynia. Na pierwszego gola dla pierwszej drużyny Legii Sebastian Szymański czekał do marca 2017 roku. Mający wtedy 18 lat piłkarz pochodzący z Lubelszczyzny wpisał się na listę strzelców w starciu z Zagłębiem Lublin. Legia wygrała ten mecz 3:1. W tym samym sezonie Szymański wraz z warszawskim klubem świętował mistrzostwo Polski. W trakcie pobytu w Legii Warszawa należy jeszcze nadmienić także takie sukcesy, jak: zdobycie kolejnego mistrzostwa Polski, wicemistrzostwa kraju i zwycięstwo w Pucharze Polski w edycji 2017/2018.

Po niezłych występach na krajowych boiskach zaczęto się zastanawiać, kiedy Szymański parafuje kontrakt z zagranicznym klubem, stąd 31 maja 2019 Sebastian Szymański podpisał pięcioletni kontrakt z jednym z najstarszych klubów w Rosji, Dinamo Moskwa. W rosyjskim klubie zadebiutował 12 lipca 2019 w zremisowanym 1:1 meczu 1. kolejki z Arsienałem Tuła. Mimo tego, że jest podstawowym zawodnikiem w swoim klubie, to na pierwszą bramkę w nim czekał do listopada tego roku. Aktualnie klub Polaka po 16. kolejkach ma na koncie osiemnaście punktów i znajduje się tuż nad strefą spadkową.

W sobotę Sebastian Szymański będzie miał kolejną okazję do występu w reprezentacji Polski. Podopieczni Jerzego Brzęczka zagrają na wyjeździe z Izraelem w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2020.

fot. Wikipedia