W Szczebrzeszynie postawiono na trenerski duet!

W Szczebrzeszynie postawiono na trenerski duet!

To już pewne! Jarosław Czarniecki nie poprowadzi wiosną piłkarzy Roztocza Szczebrzeszyn. 43-letniego szkoleniowca na stanowisku zastąpił trenerski duet: Jacek Szczyrba – Wiesław Wieczerzak.

O tym, że Jarosław Czarniecki nie będzie dłużej pracował w IV-ligowcu nieoficjalnie wiadomo było jeszcze w listopadzie. Oficjalna decyzja zapadła natomiast na piątkowym posiedzeniu zarządu. – Po burzliwych obradach, zapadła decyzja, aby rozwiązać umowę z trenerem Jarosławem Czarnieckim – poinformował klub.

Działacze Roztocza nowego szkoleniowca poszukiwali od dłuższego czasu. Po fiasku rozmów z Ireneuszem Zarczukiem i Krzysztofem Rysakiem zdecydowano się postawić na duet Jacek SzczyrbaWiesław Wieczerzak. – Mamy spróbować utrzymać drużynę w IV lidze. Nasza sytuacja nie jest beznadziejna i jak najbardziej wierzymy w to, że wiosną poprawimy wyniki. Jako duet trenerski zrobimy wszystko, by działacze byli zadowoleni i żebyśmy na koniec sezonu wspólnie mogli cieszyć się z utrzymania. Cieszy mnie perspektywa współpracy z trenerem Wieczerzakiem. To szkoleniowiec, który zaliczył niejeden awans i niejedno utrzymanie – mówi zadowolony Jacek Szczyrba.

Czerwono-zieloni na pierwszych zajęciach pod wodzą nowych trenerów spotkają się 15 stycznia. Nie jest wykluczone, że w ćwiczeniach wezmą udział zawodnicy testowani. – Zanim przyjęliśmy propozycję ze Szczebrzeszyna, gruntownie przyjrzeliśmy się sytuacji klubu. Mamy do dyspozycji halę sportową, boisko i siłownię. Nie pozostaje nam nic innego, jak ruszać do pracy. Oczywiście prowadzimy rozmowy z piłkarzami, którzy mogliby wzmocnić drużynę. To naturalne. Jest jednak za wcześnie, by podawać nazwiska – ucina 40-latek.

Duet Jacek Szczyrba – Wiesław Wieczerzak związał się półrocznymi umowami z IV-ligowcem. – W zależności od tego, co się stanie, będziemy rozmawiali o ich ewentualnym przedłużeniu – kończy były coach m.in. Kryształu Werbkowice.