Sześć bramek na finiszu. Motor kończy ligę w środku tabeli

Remisem 3:3 zakończył się sobotni mecz 30. kolejki rozgrywek grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy Polonią Warszawa a Motorem Lublin. Tym samym żółto-biało-niebiescy zakończyli sezon na ósmym miejscu.

Zespołem, który lepiej rozpoczął ten pojedynek byli przyjezdni. W 25′ w polu karnym sfaulowany został Maciej Welman i to sam poszkodowany skutecznie egzekwował jedenastkę. Polonia odpowiedziała już trzy minuty później, ale w 33′ lublinianie ponownie wyszli na prowadzenie. Motor wyprowadził kontrę, długą piłkę za obronę dostał strzelec pierwszego gola, wyprzedził obrońców i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi warszawian. “Czarne Koszule” wyrównały na minutę przed zmianom stron.

Drugą połowę goście rozpoczęli z dwiema zmianami w składzie. Murawę opuścili Bartłomiej Kozłowski i Piotr Chodziutko, a ich miejsce zajęli Sebastian Gołębiowski i Michał Matys. Długo wydawało się, że sobotni mecz zakończy się wynikiem 2:2, ale w 67′ Polonia po raz pierwszy osiągnęła przewagę bramkową. Podopieczni Tomasza Jasika pokazali jednak, że potrafią grać do końca. W 92′ Bartłomiej Tkaczuk zagrał prostopadle do Welmana, ten wyszedł jeden na jeden z golkiperem ze stolicy i uderzeniem lobem dał jeden punkt ekipie z Koziego Grodu.

Juniorzy starsi Motoru Lublin sezon 2015/2016 rozgrywek grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów zakończyli na ósmym miejscu, z czterdziestoma pięcioma punktami na koncie.