Szkocja – Polska typy i zakłady bukmacherskie

Rosja została wykluczona, a Ukraina na razie nie może zagrać w barażach o Mistrzostwa Świata. W związku z tym Szkocja i Polska dogadały się na mecz towarzyski.

Najlepsze typy na mecz Polska – Szkocja (24.03.2022)

Zobacz i przeanalizuj nasze Szkocja – Polska typy bukmacherskie.

Spodobały Ci się nasze przewidywania? Przeczytaj zapowiedź meczu, w której zamieściliśmy ich uzasadnienie.

Biało-czerwony debiut Czesława Michniewicza

Przed Czesławem Michniewiczem pierwszy sprawdzian w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Miał nim być mecz barażowy z Rosją, ale w związku z agresją tego kraju na Ukrainę, Rosjanie zostali wykluczeni z baraży. W związku z tym, Polska zagra towarzysko ze Szkocją. Michniewicz zyskał dodatkowy czas na przygotowanie się do decydującego meczu barażowego, ze zwycięzcą pary Szwecja – Czechy.

szkocja polska typy

Szkocja była zawsze dla nas wymagającym rywalem, więc i ten sprawdzian zapowiada się ciekawie. Michniewicz zaskoczył przy okazji powołań. Na liście znaleźli się między innymi wracający do kadry Kamil Grosicki czy Mateusz Wieteska, Bartosz Salamon oraz Patryk Kun. Niespodzianką wydaje się też powrót Marcina Kamińskiego czy obecność Konrada Michalaka, który będzie miał szansę na debiut w seniorskiej reprezentacji.

Przyjrzyjmy się teraz analizie tego, skąd wzięły się nasze na Szkocja – Polska typy. Stawiamy na remis. Otóż, 3 z 4 ostatnich bezpośrednich meczy, w tym dwa ostatnie, zakończyły się właśnie remisem. Mecze towarzyskie mają to do siebie, że lubią kończyć się podziałem punktów. Mało tego, Szkocja nie przegrała sześciu ostatnich spotkań.

polska szkocja typy

W spotkaniu towarzyskim oba zespoły mogą postawić na ofensywę, ale też na przetestowanie szerokiego spektrum graczy. Jak wiemy, Polacy miewali w ostatnich meczach spore problemy z zachowaniem czystego konta. Aż w 12 z 15 ostatnich spotkań biało-czerwonych oba zespoły strzelały gole. Szkocja strzeliła z kolei przynajmniej jednego gola w każdym z sześciu ostatnich meczy. Wymowne.

Kogo zabraknie?

Dosłownie w ostatniej chwili okazało się, że Maciej Rybus jest zakażony koronawirusem i nie zagra w meczu przeciwko Szkocji. Czesław Michniewicz nie dowoła dodatkowego zawodnika. Przyznał, że był gotowy na nagłe przypadki, powołując na spotkanie szeroką kadrę.

Tak grali ostatnio

Zobacz, jakim wynikiem zakończyły się ostatnie bezpośrednie mecze oraz jak radziła sobie Polska i Szkocja. To kluczowe, żeby zrozumieć na Szkocja – Polska typy.

Ostatnie bezpośrednie mecze

 • Szkocja – Polska 2:2
 • Polska – Szkocja 2:2
 • Polska – Szkocja 0:1

Ostatnie mecze Polski

 • Polska – Węgry 1:2
 • Andora – Polska 1:4
 • Albania – Polska 0:1

Ostatnie mecze Szkocji

 • Szkocja – Dania 2:0
 • Mołdawia – Szkocja 0:2
 • Wyspy Owcze – Szkocja 0:1

Gdzie obejrzeć Szkocja – Polska? Transmisja

Mecz będzie można oglądać na trzech kanałach: TVP Sport, TVP 1 oraz Polsat Sport Premium 1. Kiedy? Początek 24 marca 2022 roku, o godzinie 20:45. Zerknij także na mecz reprezentacji do lat 21.

FAQ

 • Kto jest faworytem bukmacherów?

Zakłady bukmacherskie faworyzują Szkotów.

 • Gdzie najlepsze na Szkocja – Polska kursy?

Mecz Polska – Szkocja warto obstawiać w Betclic oraz STS.