Szkółka bramkarska Keeperteam rośnie w siłę

Wytrwała, ciężka i systematyczna praca przynosi efekty. Szkółka bramkarska Keeperteam, prowadzona przez byłych bramkarzy i wychowanków KS Lublinianka Adama Piekutowskiego, Jakuba Wierzchowskiego i Marcina Mańkę, odnosi coraz więcej sukcesów na szczeblu regionalnym, a także na arenie międzynarodowej.

– Młodzież, która nam zaufała, zaczyna spełniać swoje marzenia o byciu bramkarzem na wysokim poziomie. Nasi byli podopieczni mają za sobą grę w europejskich pucharach, reprezentacji Polski i polskiej Ekstraklasie – chwali się Adam Piekutowski. – Spójrzmy choćby na występującą w Paris Saint-Germain Katarzynę Kiedrzynek, która regularnie otrzymuje indywidualne nagrody za swoje osiągnięcia. Damian Podleśny z Lechii Gdańsk ma za sobą debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej i grę w kadrze U21. W reprezentacji U18 występuje za to Leon Otczenaszenko, ocierający się o pierwszy zespół Korony Kielce. Z pierwszą drużyną Piasta Gliwice trenuje Krzysztof Kurek. Mateusz Kochalski to reprezentant Polski w kategorii U17. Lublinianin jest zapraszany na zajęcia ekipy prowadzonej przez Jacka Magierę. Problemów z grą w Ekstralidze kobiet nie mają Weronika Klimek z Czarnych Sosnowiec i Klaudia Kowalska z Górnika Łęczna. Weronika Baranowska z angielskiego Watford została doceniona przez selekcjonera reprezentacji Polski U17. Naszym kolejnym podopiecznym, Kubą Stolarczykiem, zainteresowane jest Leicester City. Do tego dochodzą indywidualne wyróżnienia dla bramkarzy Wisły Puławy Nazara Penkowca i Andrzeja Witana. Nie zapomnijmy także o naszych młodych graczach, jak Przemek Pęksa z Górnika Łęczna, Bartosz Wierzchowski z Lublinianki, Kuba Grzywaczewski, Bartosz Adrianek i Patryk Zan z Motoru Lublin, Gabriel Trąbka z Orlika Lubartów, czy Arek Krzyżanowski z BKS-u Lublin dodaje “Piekut”.

Podopieczni Keeperteamu regularnie występują także na boiskach III i IV ligi. – Zgadza się i wielu z nich otrzymuje wyróżnienia i nominacje do jedenastek kolejki i sezonu. Wszystkim gratulujemy zaangażowania do pracy, która przynosi wymierne efekty. Zdajemy sobie sprawę, że sukcesów nie byłoby również bez zaangażowania klubów, z którymi współpracujemy. Chcielibyśmy podziękować BKS-owi Lublin, Widokowi Lublin, Wiśle Puławy, czy drużynie kobiet Górnika Łęczna. Obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach i dalej będziemy się rozwijać – zapewnia 42-latek.